• Anasayfa
  • Sektörel
  • Drone'ların Yere Çakılmasını Önleyen Paraşüt: SmartChute

Drone'ların Yere Çakılmasını Önleyen Paraşüt: SmartChute

0
0
0
0
0
Drone'ları kullanmak iyi, hoş, güzel de bazen olmadık yerde şarjlarının bitmesi, cihazın bir daha çalışamayacak duruma gelmesine neden olabilir. SmartChute, drone'ların yaşadığı bu sorunları ortadan kaldıracak.
Biliyorsunuz ki drone’lar, şarjları bitmeye yakın bir zamanda kendilerini en uygun yere bırakıyorlar. Fakat indikleri yüzeyin ne kadar uygun olduğunu bilebilecek kadar henüz ‘akıllı’ değiller. Örneğin şuradaki videoda drone sahibi cihazına yetişmeseydi, muhtemelen bir daha kullanamayacaktı.

Bu tarz sorunların yaşanmaması için Kickstarter’da yine bir proje geliştirilmiş. SmartChutes adındaki paraşüt, kısa bir süre içerisinde açılarak drone’un zarar görmesini engelliyor.

Bu sistem bir paraşüt ve sensörden oluşuyor. Drone’un üzerine yerleştirilen bu paraşüt, bir sorun yaşanması halinde üzerindeki sensör sayesinde devreye giriyor ve cihazın yere yavaş bir şekilde düşmesini sağlıyor.0.35 saniyeden daha kısa bir sürede devreye giren paraşütün tam olarak açılması için yine belirli bir zamanın geçmesi gerekiyor. Bu yüzden drone’un minimum 50 metre yükseklikten uçurulması tavsiye ediliyor.

Kickstarter’da bir proje olan SmartChutes, 25 bin dolar destek toplaması halinde 160 dolar etiket fiyatıyla satış raflarındaki yerini alacak. Şimdiden bu ürüne sahip olmak için 130 dolar ödemeniz gerekiyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0