• Anasayfa
  • Sektörel
  • Şok Tabancasının Kullanımı Yavaş Çekimde Nasıl Görünür?!

Şok Tabancasının Kullanımı Yavaş Çekimde Nasıl Görünür?!

1
0
0
0
0
Şok Tabancasının Kullanımı Yavaş Çekimde Nasıl Görünür?!
Bir Youtube kanalı, şok tabancasının insan üzerindeki etkilerini görüntülemek amacıyla yavaş çekinde işleyişini görüntüledi.
Youtube fenomenlerinden Slow Mo Guys, birçok farklı olayın ve cisimin çeşitli durumlardaki görüntüsünü yavaş çekimde görüntüleyerek kullanıcılarıyla paylaşıyor. Patlatma, kırma ve kesme gibi olayların bulunduğu bu videolara şok tabancısının kullanımı da eklendi.

Şok tabancaları, günümüzde sıklıkla karşılaştığımız ve her an güvende hissedemediğimiz durumlarda yardımcı olabilmesi için çoğu kişinin yanında taşıdığı cihazlardan birisi. Tabanca ateşlendiği kişiye elektrik şoku verip kişiyi etkisiz hale getirmek amacıyla üretilmiş. Bu işlemi tabancanın ön kısmından çıkan birkaç iğne uçlu kablo, hedefteki kişinin derisine saplanmasıyla gerçekleştiriyor. Birleşmeden sonra iletken maddeyi, yani insan vücudunu bulan elektrik akımı, tabancadan çıkarak insan vücuduna hücum ediyor ve kas kasılmaları gibi durumlarla hedefi etkisiz hale getiriyor. 
 

Bazı şok tabancalarının kullanımı maalesef ölümle sonuçlanıyor. Videoda izleyeceğimiz ise daha az güce sahip olduğu için böyle bir ihtimal yok fakat bunun bile etkisi, hedefteki arkadaşın temas sırasında yaşadığı sırt kasları kasılmasından belli olabiliyor.

Kaynak: Gizmodo 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0