Sony, Apple’a Twitter’dan Bir Kez Daha Vurdu

2
0
0
0
0
Elbette Samsung’un Apple’a sık sık sataşması ve aralarında yaşanan gerginlikler sektörün kendiliğinden doğurduğu rekabetin ürünleri ve bu kimi zaman tüketiciler ve bizler için son derece eğlenceli olabiliyor.
Diğer taraftan Android pazarının da pazar payı daha fazla dağılmaya başlayınca telefon satışı yükselen firmalar Apple’ı hedef almayı sürdürüyor.

Bu firmalardan sonuncusu, ilk 4K ekranlı akıllı telefonun üreticisi olan Sony oldu ve elbette o da üçlü Android cihazları Z5 Compact, Z5 ve Z5 Premium’un iOS’un yeni ikilisi iPhone 6s ve 6s Plus’tan iyi olduğunu esprili bir dille ifade ediyor.

Japon devi, çalıştığı tüm sektörler baz alındığında geçtiğimiz günlerde dünyanın en çok kar getiren teknoloji firması oldu; ki bunda, kullanıcılar tarafından çok sevilen Xperia serisinin de payı yok değil.
Durum böyle olunca ve kullanıcı desteğini arkasına alıp kendini rahat hissedince Sony, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Apple etkinliği ile tanıtılan iPhone 6S’e saldırmadan edememiş.

4K ekranı, 23 megapiksel kamerası, iki gün kullanım süresi sunduğu söylenen bataryası ile sayılara bakıldığında şu an piyasanın en parlak amiral gemisi diyebileceğimi Z5 Premium, iPhone’dan üstün olduğu yanlarını göstermek için önce Apple’ın lansmanına gönderme yaparak duyuruda yer alan yazıyı “Hey Siri batarya süresinden ne haber?” sorusunun altına Siri’nin cevabı olarak “Sony’ye geç” şeklinde değiştirmişti. Şimdi de iPhone’un lansmanında gösterilen iPhone ile çekilmiş fotoğrafların yetersiz olduğunu savunan Sony, 23 megapiksellik kamerasını ön plana çıkartmak için Apple’ın 12 megapikseline atıfta bulunarak 12 megapiksel mi, 23 megapiksel mi? diye soruyor ve yine bataryaya gönderme yapıp duvara asılan mı, yoksa batarya özgürlüğü mü? iOS işletim sistemi için ise kutulanmış olan mı, yoksa özgürce dilediği yere koşan mı? şeklinde bir karşılaştırma yapıyor.

Bu soruların ardından da Sony Xperia Z5’in kamerası ile çekilmiş olan fotoğraflarla iPhone 6S ile çekilmiş fotoğrafları karşılaştırıyor.Bakalım iPhone 6S ve 6S Plus ile büyük ses getiren Apple’a daha başka kimler nasıl saldıracak ve Twitter nasıl bir savaş alanına dönecek.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0