Sony'den Duygulu Selfie Patenti

0
0
0
0
0
Sony'den Duygulu Selfie Patenti
Günümüzün en büyük sosyal medya akımı olarak nitelendirebileceğimiz Selfie (özçekim) akımına yönelik akıllı telefonlardan sonra şimdi de özçekimlerinizi daha sıra dışı hale getirecek teknolojiler geliştirilmeye başlandı.
Sosyal medyanın neredeyse her platformunda karşımıza çıkan özçekim pozları Japon teknoloi devi Sony’nin aldığı yeni bir patent ile artık daha yaygın bir kullanıma ulaşacak.

Sony’nin bu yeni teknolojisi sizin için en mükemmel selfie pozunu yakalamanıza yardım ediyor. Gün boyunca kamera, telefon ya da Google Glass gibi cihazlar ile fotoğraflarınızı çeken bu yeni sistem, sonrasında tüm pozlarınızı güvenli bir sanal ortamda bir araya getirerek sizin ifadelerinizden duygusal durumunuzu analiz ediyor ve duygularınıza göre fotoğraflarınızı kategorize ederek size sunuyor. (artık kendi kendinize delirmeceli, coşturmacalı selfieler çekebileceksiniz)

Bunun yanı sıra uyurken de sizi izlemeye devam eden bu yeni sistem uykudaki durumunuzu da takip ederek uyurken değişen ruh halinizi de kontrol etmenize imkan veriyor.

Her ne kadar bizi izleyen sürekli en iyi pozu yakalamamız için yardımcı olan böyle bir sistem eğlenceli olabilecek gibi görünse de fotoğrafların dijital bir ortamda depolanması hem gizlilik hem de güvenlik imkanları açısından tedirgin etmiyor değil. (uyurken falan ne yaptığımız belli değil, bi’ de iCloud faciasından sonra riskli işler bunlar)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0