Sony'nin IFA 2015 Lansmanında Tanıttığı Tüm Ürünler

0
0
0
0
0
Sony’nin CEO’su Kazuo Hirai’nin açılış konuşması ile başlayan IFA basın toplantısı, Sony’nin gelişen dünyaya nasıl ayak uydurduğunu ve büyüme politikasını anlatırken yeni teknolojileri ile kullanıcı deneyimini nasıl artırdıklarını söylemesi ile başladı.
Ağırlıklı olarak Sony’nin görüntüleme ve ses sistemlerinin gelişiminde nasıl öncü bir rol oynadığına yönelik konuşan Hirai, ekran ve görüntü teknolojilerinden, kameralardan, ses sistemleri ve yeni bir walkmanden, az da olsa Morpeus sanal gerçeklik gözlüğünden ve elbette neredeyse bu cihazların tüm özelliklerini kendi bünyesinde toplayan yeni amiral gemisi telefonu Xperia Z5’ten söz ederek basın toplantısını bitirdi.
 

 Televizyon

X90c modeli bir televizyon ile yeni ürünlerinin tanıtımına geçen Hirai, 4.9 milimetre kalınlığa sahip en ince 4k televizyon olduğunu söylerken çerçevesiz yapısı ile de hem tasarım, hem de inovasyon bakımından devrim niteliğinde olduğunu dile getirdi. X1 4K işlemcisi sayesinde renk doğruluğu ve yüksek kontrast ile piyasadaki en iyi televizyonlardan olan X90c benim knaatimce en şık görünenlerden de biri.

High Dynamic Range (HDR) görüntü kalitesi gerçek hayattaki görüntüye en yakın görüntüyü sunan bu televizyon, televizyon izleme deneyimini yeniden geliştiriyor.

HDR yayın özelliği bulunan bu televizyon, normal tv yayınından 10 kat daha parlak görüntü sunan X-tended Dynamic Range Pro teknolojisini kullanıyor ve Sony, bu televizyonun imkanlarını göstermek için Amazon Video servisi ile iş birliği yapıyor.
 

 Kameralar

Alfa7 R Mark II olarak tanıtılan fotoğraf makinesi hassasiyet doğruluk ve çözünürlük olarak en çok tercih edilen alfa serisinin yeni bireyi.

Yeni RX modelleri ile en kullanışlı cybershot kameraları yarattığını söyleyen Sony bu kamerası ile 4K video kaydı, super slow motion özelliği ile 40’ta bir yavaş izleme imkanı, 1000 fpsye (saniyede 1000 kare çekim) kadar video kaydı yapabilen bu kameraların ile aynı zamanda fotoğraf meraklılarının ve profsyonellerin hassasiyet ve çözünürlük arasında tercih yapmak zorunda kalmamalarını ve ihtiyaç duydukları tüm özellikleri tek bir kamera içinde sunuyor.

Muhtemelen etrafta gördüğünüz görsellerin çoğunun bir Sony sensör ile çekildiğini belirten Hirai, pek çok üreticinin telefon kameralarında Sony sensör kullandığını belirtmekten de çekinmedi.
 

 Xperia Z5

Firmanın görüntü ve görüntüleme sistemlerinden söz ettikten sonra lafı en nihayetinde herkesin beklediği noktaya getiren Hirai, cebinden yeni telefonu Xperia Z5’i çıkartarak saydıkları tüm özellikleri ve yeni teknolojileri bu telefonda bulabileceğimizi ve Sony’nin üstün ses kalitesi, görüntü kalitesi ve kamerası ile eşsiz bir telefon olduğunu söyledi.

Batarya konusunda en yenilikçi ve iddialı telefonlardan olan Xperia Z5, 2 gün kullanım süresi sunuyor; ancak bu süre normal model için verilmiş, daha küçük olan Compact, bataryası da küçük olağı için daha kısa bir ömre, 4K ekran çözünürlüğüne sahip olan Z5 Premium ise ekranından dolayı daha kısa bir kullanım süresine sahip olabilir.

Metal bir gövde kullanan Z5 ayrıca geleneğini bozmadan su geçirmezlik özelliğini de taşımayı sürdürüyor. Power tuşunun üstünde bulunan parmak izi sensörü ile kolay bir kullanım da sunan telefon az önce söylediğim gibi z5 compact ve Z5 Premium olmak üzere iki farklı modeli ile birlikte çıkacak ve telefonların hepsi her özelliğe sahip olacak.  4.6 inç olan daha küçük model Compact, boyutu ile Z5’ten ayrılırken Z5 Premium ilk 4K ekranlı telefon olarak piyasaya çıkacak. 5.5 inç ekranın yanı sıra telefonların her biri  yüksek çözünürlükte ses kalitesine ve titreşim engelleme özelliğine sahip.

Z5’in 23 megapiksellik, 0.03 saniyede odaklanabilen kamerası ise piyasa kendisine çok rahat yer bulabilecek yapıda.
 

 Yeni walkman ve kulaklık

Yüksek kaliteli ses konusunu adeta takıntı haline getiren Sony, yüksek çözünürlükte müzik dinleyenlerin bir daha MP3 gibi formatları dinlemediğini belirtirken her zaman Sony’nin çizgisnin ses ve görüntü konusunda üst düzey kalite sunmak olduğunu söyledi. Tasarım konusunda yeni hear serisi kulaklıklarında kendi tarzınızı yansıtmanıza imkan veren çizgilere sahip.Hear serisi kulaklıklardan kuak içi olan hear in ve kafa üstü olan hear on versiyonunun yanı sıra yeni bir walkman de piyasaya süreceğini açıklayan Sony, tüm bu ürünlerin yüksek ses kalitesinin yaygınlaşmasına yönelik üretildiğini ve önceliklerinin hi-res ses kalitesini sunabilmek olduğunu söyledi
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0