Sony'nin Toplam Zararı 1 Milyar Doları Geçti

0
0
0
0
0
Sony'nin Toplam Zararı 1 Milyar Doları Geçti
Uzun süre önce gerileme dönemine giren Sony, yıl sonu mali raporunu açıkladı. Rapora göre şirketin 2015’te gerçekten çok çalışması gerekiyor.  
 
Teknoloji denilince akla gelen ilk isimlerden olan Sony, konuyu yakından takip edenlerin bileceği üzere gerileme dönemine girmişti. Uzun süredir bu kötü gidişe bir son vermek isteyen şirket, farklı stratejik adımlar atsa da istediği başarıyı yakalayamadı. 

Tam olarak ne kadar zarar ettiği merak edilen Sony, kafadaki soru işaretlerinin silinmesi adına 31 Mart’ta sona eren yıl sonu mali raporunu teknoloji dünyasına duyurdu. Rapora göre, en büyük darbeyi mobil cephesinden alan şirketin toplam zararı 1,1 milyar dolara ulaştı. Şirketi tamamen dibe batmaktan kurtaran teknolojilerinden bazıları ise hepimizin bildiği üzere Play Station 4 ve çeşitli şirketlere satılan görüntü sensörleri oldu. Ancak bu yarışta bazı sürpriz destekçiler de yok değil. Sony, bu pazarda en büyük desteği sinema sektöründen alarak kötü gidişatı az da olsa yoluna sokmayı başardı. Yapılan araştırmalara göre şirketin rakiplerine karşı tüketiciyi etkileyen reklam projelerine ağırlık vermesi gerekiyor. Rakiplerinin gücüne bakıldığında, özellikle mobil alanında gerçekten etkileyici fikirlere ihtiyacı var.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0