• Anasayfa
  • Sektörel
  • Sony, Şirket Bazında PlayStation'ı Tek Bir Bünye Altında Topluyor!

Sony, Şirket Bazında PlayStation'ı Tek Bir Bünye Altında Topluyor!

0
0
0
0
0
Sony tarafından yapılan açıklamaya göre Sony Computer Entertainment ve Sony Network Entertainment birleşti. Bu birleşmenin ana nedeninin PlayStation olduğundan bahsediliyor.
Akıllı telefon sektöründen ve oyun konsollarından yakından tanıdığımız Sony, yeni bir yapılanma oluşturma kararı aldı. Bu karara göre Sony Interactive Entertainment LLC (SIE) adlı yeni bir kurum yapısının içerisinde Sony Computer Entertainment ve Sony Network Entertainment'i birleşti. Sony Computer Entertainment PlayStation'ın yazılımından, donanımından ve oyun hizmetlerinden sorumlu olan kuruluş. Sony Network Entertainment ise PlayStation Vue, PlayStation Store gibi hizmetlerden sorumlu olan kuruluş. Bu iki kuruluşun ne amaçla birleştirildiği net olarak açıklanmadı ancak çoğu kaynak, bu birleşmenin en çok PlayStation'un işine yaracağını söylüyor.Birleşmenin yeni bir kurum bünyesinde gerçekleşecek olmasının yanı sıra, yeni oluşturulan Sony Interactive Entertainment LLC ana merkezinin bulunduğu bölge de diğer Sony ana merkezlerinden farklı olacak. Kaliforniya, San Mateo'ya taşınacağı kesinleşen Sony Interactive Entertainment LLC, PlayStation'ın en büyük satış rakamlarına ulaştığı ülkelerden birisinde, Amerika'da faliyetlerine devam edecek. Kazuo Hirai'nin başında olacağı bu yeni kurumun CEO'luk görevine Andrew House getirildi.

PlayStation 5'in ne zaman piyasaya sürüleceği veya hangi özelliklere sahip olacağı bilinmez ancak yeni bir kuruma sahip olan oyun konsolunda büyük yeniliklerin olacağı kesin. Satış rakamlarında çok geriye düşmüş olan Xbox'ın acilen birşeyler yapmasını öneririm.

Kaynak: Arstechnica
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0