​Sony PS4 Satışlarında Rekor Sayıya Koşuyor!

1
1
0
0
0
Şu an oyun konsolu sektörünün zirvesinde olan PS4, birkaç sene içinde satış sayısı ile adını tarihe yazdırabilir.
Oyun konsol sektörünün zirvesinde Xbox One ile kıyasıya bir mücadele içinde olan PlayStation 4, bu mücadelede -neredeyse- her ay sonunda satış rakamları ile ipi göğüsleyen taraf olmayı başarıyor.

Şimdi ise önümüzdeki yılın Mart ayı sonuna kadar finansal planlamasını açıklayan Sony Corporation, PlayStation 4 konusunda da rekor bir satış rakamına doğru gittiğini bir nevi açıklamış durumda.Sony'e göre 31 Mart 2017 tarihine kadar 20 milyon PS4 konsolu satılmış olacak. Böylece Sony, yıllık ortalama satış yüzdesini 8.3 gibi önemli bir sayıda arttırmayı başaracak. Yıl başında PS4'ün dünya genelinde 36 milyon adet sattığı açıklanmıştı. Şimdi 2017'nin Mart ayına kadar beklenen satış rakamı gerçekleşirse toplam satılan PS4 sayısı 60 milyona ulaşacak. 

Kıyaslama yapacak olursak; Sony'nin bir önceki oyun konsolu PlayStation 3, Kasım 2013 tarihinde dünya genelinde 80 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Bu rakam, PS3'ün satışa çıkmasından 7 sene sonra gerçekleşmişti. PS4 ise sadece 3 sene içinde PS3'e nazaran çok daha ciddi bir rakama ulaşmayı başardı. Piyasa analistlerine göre PS4, sektördeki ömrünü tamamlamadan dünya genelinde 100 milyon satış rakamına ulaşmış olacak. Eğer bu beklenti doğru çıkarsa (ki şu anki gidişat PS4'ün bu rakama çok rahat ulaşacağını gösteriyor) PS4 tüm zamanların en çok saten altıncı oyun konsolu olmayı başaracak. Daha önceden 100 milyon satış rakamı ilk PlayStation, PlayStation 2, GameBoy, Nintendo DS ve Wii tarafından geçilmişti.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0