​SpaceX Bu Gece Bir Roket Daha Fırlatacak!

0
0
0
0
0
​SpaceX Bu Gece Bir Roket Daha Fırlatacak!
Roket fırlatma ve indirme çalışmalarına devam eden SpaceX, bu gece yeni bir roket daha fırlatmayı planlıyor.
Birkaç aydır roket fırlatma ve fırlatın roketi yeryüzüne indirme çalışmaları gerçekleştiren SpaceX, bu denemelerin ilkini başarıyla tamamlamıştı. İlk deneme başarıyla tamamlanmasına rağmen ikinci deneme bu kadar iyi sonuçlanmadı ve roket yeryüzüne başarıyla inmesinin ardından rüzgarın etkisiyle devrilerek patladı.

Bu büyük şanssızlığın onları durdurmayacağını belirten SpaceX CEO'su Elon Musk, SpaceX ile tarihe geçen roket fırlatma sistemini yeniden deneyeceklerini açıklamıştı. Elon Musk'ın bildirdiğine göre üçüncü deneme bu gece gerçekleştirilecek.
 
(Falcon 9'un başarısız inişi)

Florida, Cape Canaveral'dan gerçekleştirilecek olan fırlatma Falcon 9 roketinin 3. denemesi olacak ve Falcon 9'un iniş hedefi denizde bulunan bir gemi. Falcon 9'un bu fırlatma işlemindeki görevi atmosferin en üst katmanlarından birisine telekomünikasyon uydusu göndermek. Bu uydunun görevi, "SES" adı verilen sistemin veri dağıtımını sağlamak. SES sisteminin bir parçası olması nedeniyle "SES-9" ismini almış olan uydu; Kuzeydoğu Asya, Güney Asya ve Endonezya'ya Direct-broadcast satellite television (DHT) yayını sağlayacak.
 
(Falcon 9'un başarılı inişi)

Etkinlik Florida'da gerçekleşeceği için etkinliği 7 saat ileriden takip edeceğiz. 6:26 ET, yani 01:26'da başlayacak olan etkinliği SpaceX'in resmi sitesi üzerinden izlemek mümkün olacak. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0