SpaceX'in Önceliği Mars'a Ulaşmak!

0
0
0
0
0
SpaceX'in yatırımcılarından birisinin söylediğine göre SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Kızıl Gezegen ile kafayı oldukça bozmuş durumda.
En büyük özel roket tasarım ve üretim firması olan SpaceX, bugüne kadar birçok göreve katıldı. Amerika kuruluşlu olan bu firma, başta NASA olmak üzere birçok uzay araştırma kuruluşuyla birlikte çalışıyor ve bünyesinde bulunan araştırma ekibiyle birlikte her gün teknolojisini biraz daha iyileştiriyor.

SpaceX'in son zamanlarda üzerinde çalıştığı "yeniden kullanılabilir" roketler, isminin duyulmasını amaçlayan veya büyüklüğünü sergilemek isteyen firmalar tarafından kullanılması amacıyla üretildi. Firma böylece sahip olduğu para kaynağını biraz daha arttıracak ve farklı çalışmalara odaklanabilecek.Geçtiğimiz günlerde ünlü haber sitesi Cnet'in bir muhabiriyle röportaj yapan SpaceX yatırımcısı Eric Mack, SpaceX'in yeterince kaynak bulduğu zaman Mars'a gitmeyi hedeflediğini bildirdi. Elon Musk'ın en büyük hedefinin bu olduğunu belirten Eric Mack, Musk'ın bu gezegendeki çalışmalara katılmak için oldukça sabırsız olduğunu belirtti. Mars konusundaki her gelişmeyi son derece garip şekilde yorumlayan Elon Musk'ın bu gezegene olan takıntısını anlamak için önceki yorumlarına ve planlarına bakmak yeterli (Mars'a atom bombası atalım diyen kişinin de Elon Musk olduğunu belirtmekte fayda var).

En geç 2030 yılına kadar Mars'a ilk koloniyi kuracaklarını belirten NASA'nın ardından SpaceX'in de Mars'a varacağını düşünüyorum. Elon Musk'ın Mars ile ilgili ne gibi planları var bilmiyorum fakat bu kadar istekli olduğu düşünülünce bunun boş hedefler olmadığını söylemek doğru olur.

Kaynak: Cnet 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0