Spotify ve Starbucks'tan Büyük Anlaşma

1
0
0
0
0
Starbucks ve Spotify, tarihi bir anlaşmaya imza atarak güçlerini birleştirmeyi planlıyor. Yapılan anlaşma iki tarafında yüzünü güldürecek gibi.
 
Tüketicinin eline tutuşturduğu isim yazılı bardaklarla selfie çılgınlığında farklı bir kanal açan Starbucks, Spotify ile anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre Spotify, mağaza içi müzik yayınına hakim olacak.

Zaten halihazırda oldukça yaygın olan kahve zinciri, yaptığı bu anlaşmayla daha interaktif bir yapıya sahip olmak istiyor. Sistemin genel işleyişi ise Starbucks sadakat kartına sahip olan müşteriler üzerinden olacak. Bu karta sahip olan müşteriler, mağaza içinde müzik yayınlarının listesine ulaşabilecek ve istediği şarkıyı kafasına göre dinleyebilecek. My Starbucks adı verilen üyelik sisteminin 10 milyon abonesi olduğu ve Spotify’da yaklaşık 25 milyar saat müzik dinlendiği düşünüldüğünde anlaşmanın ne kadar karlı olduğunu tahmin etmek pek zor değil.Yaz döneminden sonra devreye girmesi beklenen sistem, ilk olarak ABD’de bulunan 7 bin Starbucks mağazasında kullanılmaya başlayacak. Eğer sistem kurulan strateji doğrultusunda ilerlerse toplamda 60 milyon kullanıcıya ulaşılmış olacak. Ayrıca ABD’deki 150 bin Starbucks çalışanı da Spotify Premium abonesi olacak. Unutmadan, ilk etapta ABD’de aktif olacak olan bu projenin İngiltere ve Kanada mağazalarına da yayılması planlanıyor.  
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0