Steam, Türk Lirasını Destekleyecek

3
3
0
0
0
Dünyanın dijital oyun satış platformları arasında lider isimlerden olan Steam'in, Valve konferansında Türk lirasını destekleyeceği yönünde gelişmeler ortaya çıktı.
 
Dünyanın dijital oyun satış platformları arasında lider isimlerden olan Steam'in, Valve konferansında Türk lirasını destekleyeceği yönünde gelişmeler ortaya çıktı. Türk oyunseverler için Türkçe dil desteği hizmeti veren Steam'in 2014 yılında Türk lirasına destek vereceği açıklandı.

Birkaç gün önce gerçekleşen Valve konferansında gün yüzüne çıkan haritada, haritanın yeşil renkte görünen kısımlarının bulunduğu ülkelerin para birimleri tanıtıldı ve bu ülkeler içinde Türkiye de bulunuyor.

Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere yeşil kısımda Türkiye de görülüyor. Bunun anlamı Steam, 2014 yılında oyunları Türk lirası ile satmaya başlayacak. Konuyla ilgili detaylı bir açıklama henüz gelmiş değil. Örneğin Türkiye için Dolar kuru mu yoksa Avro kuru mu alınacak, bunlar henüz netleşmedi. Fakat olaya bizim açımızdan bakacak olursak Steam'in Türkiye'deki oyuncu potansiyelini bu kadar önemsemesinin son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz.

3
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
3
0
0
0