Stephen Hawking, Hologram Aracılığıyla Konferansa Katıldı

1
0
0
0
0
Fiğizin en önemli isimlerinden Stephen Hawking, Avustralya'da düzenlenen bir konferansa hologram aracılığıyla katıldı.
Albert Einstein‘dan sonra dünyanın en önemli teorik fizikçisi olarak gösterilen ve fiziğe katkılarından dolayı 12 onur derecesi alan İngiliz profesör Stephen Hawking, insanlığın gidişatında ve gelişiminde büyük bir adım olan evren hakkında, bugün geldiğimiz noktada emeği geçen en büyük isimlerden biri.

Geçirdiği bir hastalık sonucu tüm kas hareketleri duran profesör, buna rağmen yılmadan, bıkmadan fizik ve evren konusunda araştırmalarına, çalışmalarına devam etmekte. 

Hastalığına rağmen elinden geldiğince organizasyonlara ve etkinliklere katınlan, hayranlarıyla, fizik meraklılarıyla olabildiğince etkileşimde kalmaya çalışan Hawking, Avustralya Sydney'de bulunan Opera Evi'nde düzenlenen bir etkinliğe de katılmayı ihmal etmedi. Ancak çok farklı bir şekilde.Sydney Opera Evi ile New South Wales Üniversitesi'nin ortak çalışmasıyla hazırlanan sistem sayesinde, Hawking'in görüntüsü ilk olarak ABD'nin Kaliforniya eyaletinde San Jose kentine aktarıldı. Burada holograma çevirilen görüntü, eş zamanlı olarak Sdney'deki Opera Evi'ne aktarıldı. 

Hawking'in hayatı ve çalışmaları hakkında konuşma yaptığı ve tüm biletlerin tükendiği gecede, kıtalararası bir saniyelik bile gecikme olmadan yapılan bu hologram yayın, DVEtelepresence Holografik Set teknolojisi sayesinde gerçekleşti. Önemli ve son derece kullanışlı bu teknolojinin yakın zamanda hızla yayılması bekleniyor. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0