Steve Jobs'un Efsane Sözleri

6
0
0
0
0
Apple'ın kurucusu, efsane CEO'su ve ilk Mac bilgisayarının mucidi Steve Jobs'un efsane sözleri.
Kimileri onu örnek aldılar ve onun büyük bir adam olduğunu düşündüler. Hakkında çok fazla yazıldı çizildi. Ölümü insanlığı derinden etkiledi. Hani bazı insanlar vardır, öleceklerine asla inanamazsınız ya işte Steve Jobs nam-ı diyar Steve Reyiz teknoloji dünyası için öyle biriydi.

O balıkçı tshirt ve kot pantolonuyla gönüllere taht kuran, teknolojiye yön veren adamın efsane sözlerini sizler için derledik.


 

 Her zaman Apple'a bağlı kalacağım.


"Her zaman Apple ile bağlı kalacağım. Umarım hayatım süresince hayatıma dair bir tür iplik ile Apple ipliği, bir halı gibi dokunacak. Burada olmadığım birkaç sene olabilir, ama her zaman geri geleceğim." Steve Jobs kendi kurduğu şirketinden atılıp Next Computer şirketini kurmuş ve Apple ile birleşme gerçekleşince tekrar kendi kurduğu şirkette CEO olmuştur.


 

 Bir problemi çözmeye başladığınızda yılmadan devam edin.


"Bir problemi çözmeye ilk başladığınızda, ilk bulduğunuz çözümler çok karmaşıktır ve birçok insan burada durur. Ancak devam ederseniz, sorunla yaşarsanız ve soğanın daha fazla katmanını soyarsanız, çoğunlukla çok şık ve basit çözümlere ulaşırsınız." Yılmak, vazgeçmek her zaman çözüm olmayabilir. Eğer Jobs, Apple'dan kovulduğunda vazgeçseydi ne Apple, Apple olabilirdi ne de Steve, Steve Jobs.


 

 Yol gösterilen değil gösteren olun.


"İnsanlar çoğunlukla siz onlara gösterene kadar ne istediklerini bilmiyorlar." Apple dönemin popüler müzik indirme uygulaması dava edilince insanların müzik dinleme ve yeniliklere ulaşma ihtiyacını gidermek için iTunes ve iPod'u ortaya çıkardı.


 

 Zeki Müren'de bizi görecek mi?


"Her şeyin bir dezavantajı vardır, her şeyin istenmeyen bazı sonuçları vardır. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi teknoloji ise televizyon olarak adlandırılıyor - televizyon, muhteşem bir şey." diyerek televizyona olan hayranlığını dile getiren Jobs, bu iletişim aracındaki reklamlara da çok fazla önem vermiştir.


 

 Başarının getirdiği ağırlık beni özgürleştirdi.


"Başarılı olmanın ağırlığı, yeni başlayan olmanın ve her şeyden emin olmamanın hafifliğiyle yine değişti. Bu, hayatımın en yaratıcı dönemlerinden bir tanesine girmem için beni özgürleştirdi." Bu sözlerin hemen ardından o özgür düşüncelerin bütünü ilk iPhone'u dünyaya getirecekti.


 

 Farklı olanı görmek önemlidir.


"Yaratıcılık, bir şeyleri birbirine bağlamaktır. Yaratıcı insanlara bir şeyi nasıl yaptıklarını sorduğunuzda, kendilerini biraz suçlu hissederler çünkü aslında bunu onlar yapmamıştır, onlar sadece bir şey görmüştür." İlk Mac'de aynen böyle ortaya çıkmıştı. Reiz ve Wozniak birkaç kabloyu ve aleti birbirine bağladı. Kim bilebilirdi ki ileride dünyanın en iyisi olacaklarını. Fakat onlar farklı olanı görmüştü.Kim ne derse desin. Steve Jobs teknoloji dünyası için çok büyük bir anlamı ifade ediyor. Steve Jobs, her lansmanda üzerinde olan benzer kıyafetleri ve ürettikleri her telefonda kullanılan teknolojiyi ilk Apple'ın bulmuş olduğunu hissettirerek anlatması gibi yetenekleri vardı. Bir garajda iki dostun ortaya çıkardığı Apple şuanda dünyanın en büyük ismi konumunda. Umarız birgün bizim ülkemizden de böyle bir büyüklüğü bu satırlar üzerinden paylaşırız.
 
6
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
0
0
0
0