Steve Jobs’un Evi Müze mi Oluyor?

0
0
0
0
0
Steve Jobs’un Evi Müze mi Oluyor?
Silikon Vasdisi’nde bulunan tek katlı mütevazi ev Apple’ın ilk ofisiydi. Apple'ın ilk tasarımları ve ilk devreleri bu garajda hayat buldu.
“… Garajında çalışmayı çok severdi, bazen Wozniak’la garaja kapanırlar ve günlerce o devreler ve elektronik cihazlar üzerinde çalışırlardı. Bazen o kadar yorulur ki garajdaki kanepede uyuyakalırdı. Sabah uyandığında ise aynı tempoyla çalışmaya devam ederdi. Sanki bir gün nereye geleceğini bilerek çalışırdı.”

Tabi ki size burada Apple’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Steve Jobs’un çocukluğunu ya da yaşamını anlatmayacağız. Ancak Amerika’da Los Altos Tarih Komisyonu’nun aldığı karara göre Steve Jobs’un büyüdüğü ve Wozniak ile birlikte ilk Apple bilgisayarı birleştirmeye başladıkları, hatta daha sonra bir ofise taşınana kadar Apple’ın merkez binası olarak kullanılan ev tarihi değer olarak sınıflandırıldı.

Tarihi değer sınıfına alınan “2066 Crist Drive”  yolu üzerindeki bu 3 odalı mütevazı ev; kim bilir, belki bir gün bir Steve Jobs ya da Apple müzesi olarak hizmet vermeye başlar.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0