Steve Wozniak: "Apple Artık Dünyayı Değiştiren Şirket Değil!"

1
0
0
0
0
Apple'ın kurucusu Steve Woziak, Reddit üzerinde bir söyleşiye katıldı. Apple hakkındaki soruları yanıtlayan ünlü ismin verdiği cevaplar çok tartışılacak.
Apple’ın kurucu isimlerinden Steve Wozniak, Reddit sitesinde düzenlenen AMA (Ask Me Anything) etkinliğine katıldı. Reddit kullanıcılarının sorularını yanıtlayan Wozniak, Apple hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Apple’ın mevcut durumu ve Tim Cook hakkında gelen yoğun sorulardan bazılarına cevap veren Woz, Apple’ın artık “dünyayı değiştiren şirket” olmadığını savundu.

 Wozniak, Tim Cook'u Destekliyor

Apple CEO’luğu görevinde Tim Cook’u güçlü bir şekilde onayladığını belirten Wozniak’ın asıl endişesi yönetimsel alanda değil. Apple’ı Apple yapan unsurların başında az sayıda ürün ile devrimsel yenilikler yaratmak ve çeşitliliği olabildiğince sınırılı tutmak. Buna karşın, Apple’ın ürün ve model çeşitliliği giderek artıyor. Ünlü isim Apple Watch’tan örnek vererek, şirketin 500 ila 1100 dolar arasında 20 ayrı saat modelinin bulunduğunu ve bu modellerin tek farkının saatlerin kayışları olduğunu söylüyor.

 Steve Jobs'ı Özlediğini Söyledi

Bu çekincelerine rağmen Tim Cook’un ve Apple’ın iyi ürünlere odaklandığının altını çizen Woz, şirketi birlikte kurdukları yakın arkadaşı Steve Jobs’u da özlediğini sözlerine ekliyor. Woz’un Apple’a yönelik daha sert açıklamaları önceki yıllarda da gündeme geldi. Ünlü ismin bu açıklamaları şirketi harekete geçirmek için zaman zaman yaptığı söyleniyor. Açıkçası ben de Wozniak’ın Apple’ı eleştirir görünen açıklamalarını, şirketi motive etmesi amacıyla yaptığını düşünüyorum. Ünlü ismin Apple üst yönetimi ile samimi ilişkileri de bunu gösteriyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0