Akıllı Telefonları 1 Dakikada Şarj Edebilen Pil Geliyor

0
0
0
0
0
Akıllı Telefonları 1 Dakikada Şarj Edebilen Pil Geliyor
Hemen hemen tüm akıllı telefon kullanıcılarının şikayet ettiği ortak konu şüphesiz şarj sorunu olmuştur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için üretilen ürünler çoğu zaman istenilen başarıyı sağlayamamıştır. 
Hemen hemen tüm akıllı telefon kullanıcılarının şikayet ettiği ortak konu şüphesiz şarj sorunu olmuştur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için üretilen ürünler çoğu zaman istenilen başarıyı sağlayamamıştır. 

StoreDot isimli yeni girişim uzun süre dayanabilen şarj yaratmasada, pilin tam şarj süresini 1 dakikaya indirmeyi hedefliyor. Tel Aviv Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada moleküllerin elektriği tutabildiğini keşfeden araştırmacılar, bunun farklı alanlarda kullanılabileceğini fark ettiler. Akıllı telefonların geleceğini değiştirebilecek olan piller şimdilik piyasada bulunan tablet ve akıllı telefonlarda kullanılmıyor. Bu arada StoreDot boş durmayıp adlarını açıklamadığı 15 akıllı telefon üreticisiyle çoktan anlaşma sağlamış.
 

Otomobiller için de kullanılacağı söylenen pil eğer hedefine ulaşırsa 5 dakikalık şarj ile 240 kilometre yol kat edebilecek. Ayrıca bu yeni teknolojinin kullanım alanının bunlarla sınırlı kalmayacağı da gelen haberler arasında yer alıyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0