• Anasayfa
  • Sektörel
  • Su Altını Kendi Kendine Görüntüleyen Drone Kamera: iBubble!

Su Altını Kendi Kendine Görüntüleyen Drone Kamera: iBubble!

0
0
0
0
0
Su Altını Kendi Kendine Görüntüleyen Drone Kamera: iBubble!
Araştırmacılara yardım etmesi amacıyla geliştirilen iBubble, su altını kendi kendine görüntülüyor.
Teknoloji adım adım gelişmeye devam ediyor. Öncelikle kamera icat edildi, ardından su geçirmeyen ve su altı çekimlerinde kullanılması amacıyla özelleştiren su altı kamerası geliştirildi ve şimdi de kendi kendine suya dalabilen, kayıt yapabilen drone kamera üretildi. 'iBubble' isimli bu drone kamera, su altında gördüğü şeyleri kayıt altına almak isteyen fakat bütün dalış deneyimi boyunca elindeki kameraya odaklanmak istemeyen kişiler için özel olarak geliştirildi.

Su altına daldığınız sırada sahip olduğu konum belirleme sistemini kullanan iBubble, ona özel olarak üretilmiş bilekliğinin konumunu saptıyor. Bu bilekliğe takip etmek amacıyla tasarlanmış olan drone kamera, bilekliği takan kişinin gittiği her yere gidiyor ve onu bir an olsun yalnız bırakmıyor. Sistemindeki kamera sayesinde (GoPro kullanılıyor) gittiği her yeri kayıt altına alan iBubble, gördüğünüz her şeyi kaydediyor.
 

Bir grup dalgıç tarafından geliştirilen iBubble, su altını kendi gözleriyle görmeyi seven ve bu konuda eğitim veren kişilerin tam aradığı cihaz. Saatte 5,5 KM hızla ilerleyebilen ve 60 metreye kadar dalabilen iBubble, bileklikten yapacağınız ayarla istediğiniz zaman size yakınlaşabiliyor veya sizden uzaklaşabiliyor.

Şimdilik Indiegogo üzerinden bağış toplayan proje, 75.000 dolar olan sınırı aşmış ve 122.000 dolara ulaşmayı başarmış. iBubble'ın Indiegogo sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0