Suda Hayat Kurtaracak Müthiş Bileklik: Kingii

2
0
0
0
0
Hayat kurtaracak, müthiş bir proje.
Indiegogo, Kickstarter gibi sitelerden, bugüne kadar oldukça yaratıcı ve işe yarar projelerin çıktığına tanık olduk. Hatta içlerinden bazıları aldı yürüdü. Bu proje de onlardan biri olma yolunda oldukça iddialı bir aday.

Kingii ismine sahip bileklik, oldukça küçük bir can kurtarma cihazı. Yakın bir arkadaşının denizde hayatını kaybetmesi sonucu Kingii'yi geliştirmeye karar veren proje sahibi Tom Agapiades, cihazının, boğulma olaylarına son vermesini ummakta.Cihazın birden fazla işlevi bulunmakta ve bu işlevlerin her biri oldukça önemli. Normal bir bilekliğe göre tabiki biraz daha kaba duran Kingii, buna rağmen kullanana rahatsızlık verecek bir ürün değil. Kingii'de kullanıcıyı her zaman doğru şekilde yönlendirmek adına bir pusula, zor durumlarda kullanılması amacı ile bir de düdük bulunmakta. Tabi bunlar yan özellikler dersek doğru olur.

Kingii'nin en önemli özelliği içinde barındırdığı mini balon. Tıpkı bir can yeleği görevi gören bu balon, bilekliğin üstünde bulunan kolu çektiğiniz anda karbondioksit ile hızlı bir şekilde dolarak şişmeye başlıyor ve suda batmanız engelleniyor. Balon sonradan havası indirilerek tekrardan yerine yerleştiriliyor ve şişmeyi sağlayan karbondioksit tüp değiştirilebiliyor.
 

Indiegogo'da 500 bin dolar gibi muazzam bir destek toplayan Kingii, 69 dolardan satışa sunulacak. Cihazın Eylül ayından itibaren satışa sunulması beklenmekte.

Kaynak: Dailymail
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0