Süpersonik Bir Jet Kiralamak İster miydiniz?!

1
0
0
0
0
Süpersonik Bir Jet Kiralamak İster miydiniz?!
MiGFlug isimli bir firma, müşterilerine MiG marka birçok süpersonik jet kiralama imkanı sunuyor.
Her insanın hayatta denemek istediği birkaç şey vardır. Sörf yapmak, paraşütle atlamak, gemi kullanmak gibi birçok farklı şeylerin eklenebileceği bu listede yapılması en zor şeylerden birisi uçak kullanmaktır. Uçak kullanmak, insanoğlunun tarihin ilk zamanlarından beri özlem duyduğu özgürlük hissiyle bağdaşmaktadır. Bu nedenle çoğu insanın denemek istediği bu eylem, maalesef eğitim, belgeler, izinler gibi şeylerin yanı sıra bir de uçağa ihtiyaç duyuyor.

Belirli bir ücret karşılığında bu hayalinizi gerçekleştirebilecek bir firma, bu heyecanı yaşamanız konusunda size oldukça yardımcı olabilir. "MiGFlug" isimli bu Rus firması, sadece(!) 18.000$ karşılığında size ses hızını aşabilen (süpersonik) bir MiG-29 savaş uçağı kiralayabiliyor. İstediğiniz takdirde size bir de pilot kiralayan firma, pilotun size bulutların üzerinde bir deneyim yaşatacağının garantisini veriyor.
 

Yaklaşık 21,5 kilometrede bulutların üzerinden yeryüzünü izleyebileceğiniz bu deneyim, uçak ani dalış yaptığı an size yerçekimsiz ortamı birkaç saniyeliğine yaşatabiliyor. Aynı zamanda uçağın dalış manevrasından sonra yapacağı düzelme manevrasında da 9G etkisini yaşayabileceğiniz bu deneyim, anlayabileceğiniz gibi son derece eğlenceli.

Kaynak: Gizmodo 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0