• Anasayfa
  • Sektörel
  • Süreyya Ciliv, Turkcell Genel Müdürlüğü Görevinden Ayrıldı

Süreyya Ciliv, Turkcell Genel Müdürlüğü Görevinden Ayrıldı

0
0
0
0
0
2007'den bu yana Turkcell'in genel müdürlüğünü başarılı bir şekilde yerine getiren Süreyya Ciliv, görevinden ayrıldı.
2007 yılından bu yana Turkcell'de genel müdürlük görevini üstlenen Süreyya Ciliv, bugün KAP'ta yayınlanan habere göre görevinden ayrıldı. Konuyla ilgili daha Turkcell'den bir resmi açıklama bulunmazken nedeni şu an için belli değil.

8 yıllık görevi öncesinde Microsoft'un ABD merkez ofisinde görevli olan Ciliv'in bu görev ayrılılığı sonrası Turkcell Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz vekalet edecek.Konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayınlanan açıklama şu şekilde;

"9 Ocak 2007'de Turkcell Genel Müdürü olarak atanan Süreyya Ciliv, 31 Ocak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır. 

Süreyya Ciliv görevinden ayrılma kararı ile ilgili olarak "Turkcell'de geçirdiğim sekiz yılda bilgiyle, teknolojiyle, inovasyonla, ve güçlü takım oyunuyla müşterilerimize, milletimize, sektöre ve hissedarlarımıza değer yaratmak için çalıştık. Bu yolculukta bize inanan ve eşlik eden tüm takım arkadaşlarıma, müşterilerimize, bayilerimize, tedarikçilerimize ve iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Emanet aldığım bayrağı teslim ederken birlikte çalıştığımız bu güçlü ekibin Turkcell'i daha da ileriye taşıyacağına inanıyorum." dedi. 

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Akça "Turkcell olarak Sayın Süreyya Ciliv'in Genel Müdürlüğü döneminde birçok ilke ve başarılara imza attık. Sayın Ciliv, şirketimizin bir GSM şirketinden, bugün Türkiye'nin ve bölgenin önemli iletişim ve teknoloji şirketine dönüşümüne liderlik etmiştir. Kendisine bugüne dek sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor; bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz."  diye belirtti.

Turkcell Yönetim Kurulu, Turkcell Genel Müdürlüğü görevine halihazırda Teknoloji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz'ün mevcut görevine ek olarak vekalet etmesine karar vermiştir. Ayrıca, yeni Turkcell Genel Müdürü atama sürecini başlatmıştır."

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0