• Anasayfa
  • Sektörel
  • Sürücüsüz Otomobilin Ardından Şimdi de Sürücüsüz Bisiklet Üretildi!

Sürücüsüz Otomobilin Ardından Şimdi de Sürücüsüz Bisiklet Üretildi!

0
0
0
0
0
Üniversite öğrencileri sürücüsüz bisiklet üretmeyi başardı. Bu bisiklet, sadece SMS göndermenizle birlikte bulunduğunuz konuma geliyor veya gidebiliyor.
Birçok teknoloji ve otomotiv devinin üzerinde çalışmalar yürüttüğü sürücüsüz araçları sokaklarda görmekten sadece birkaç sene uzaklıktayız. Google, Mercedes ve hatta Apple gibi fimaların geliştirdiği sürücüsüz otomobiller, üniversite öğrencilerinin hayata geçirdiği projeyle kendilerine yeni bir rakip edinmiş oldular: sürücüsüz bisiklet!

Indian Institute of Technology Kharagpur'da eğitimini sürdüren bir grup öğrenci, bilim projeleri olan sürücüsüz bisikleti hayata geçirdi. Sürücüsüz otomobillerden biraz daha farklı olan bu bisiklet, uzakta bulunan sahibine erişmek ve belirlenen konuma ilerlemek amacıyla üretilmiş. Bisikletin sahip olduğu sistemde basit bir alıcı, yön saptayıcı ve bisikletin tekerinin dönmesini, yani ilerlemesini sağlayan motor bulunuyor. Bisikleti kullanabilmek için alıcının sahip olduğu numaraya basit bir SMS göndermeniz yeterli. Gönderdiğiniz SMS ile birlikte istediğiniz yere gidebiliyor veya bisikleti istediğiniz yere çağırabiliyorsunuz. Örneğin bisikletinizi kullanmak istiyorsunuz ama tek kolunuz alçıda. Bu şekilde bisiklet kullanamayacağınızı biliyorsunuz ve sadece bir SMS ile bisikletinizi ayağınıza çağırıyorsunuz. Sonra bu bisikletin GPS sisteminde bulunan konumu ayarlamak adına bir SMS daha gönderiyorsunuz ve bisiklet istediğiniz yere doğru ilerlemeye başlıyor.Tabii ki bu bisikletin kazalardan kaçınmasını sağlayan üstün özellikleri yok fakat bu, onu günlük hayatta kullanamayacağınız anlamına gelmiyor.

Kaynak: BetterIndia 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0