• Anasayfa
  • Sektörel
  • Taklit Konusunda Vukuatlı Olan Samsung, Bu Sefer Çıtayı Çok Fena Yükseltti!

Taklit Konusunda Vukuatlı Olan Samsung, Bu Sefer Çıtayı Çok Fena Yükseltti!

1
0
0
0
0
Apple’la yıllardır rekabet içerisinde olan ve birçok konuda taklit etmesiyle ilgili eleştirilen Samsung, bu sefer çıtayı yükselterek Steve Jobs’un internetteki en meşhur pozlarından bir tanesini taklit etti.
Yıllardır Apple’ın yazılım, donanım hatta pazarlama konusundaki stratejilerini taklit etmesiyle eleştirilen Samsung, Steve Jobs’un ‘imza’ pozu olan ve internet dünyasının en meşhur fotoğraflarından bir tanesini kopyaladı.

Almanya’da yapılacak olan DMEXCO Konferansı öncesinde Samsung, şirketin başkan yardımcısı olan Georg R. Rötzer için neredeyse Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un pozunun birebir aynısı olacak şekilde bir görsel hazırladı. 2009 yılından bu yana Apple’ın yaptığı tüm işlerin kopyalanmasından ötürü zaten vukuatlı olan Samsung’un son hamlesi, sosyal medyada da en fazla konuşulan konulardan bir tanesi oldu. Steve Jobs, o meşhur pozunda sol elini çenesine doğru getirmişti, Rötzer ise ‘farkındalık’ yaratmak amacıyla sağ elini kullanarak çenesine götürmüş.Ben Samsung’un ‘reklamın iyisi kötüsü olmaz’ prensibinden yola çıkarak bu taklit işlerini yaptığını düşünüyorum. Çünkü ne zaman Apple’la benzer bir girişim yapılsa manşetlere Samsung çıkıyor. Belki de Rötzer şu pozu vermeyip sıradan bir poz vermiş olsaydı bu kadar konuşulmuyor olacaktı. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0