• Anasayfa
  • Sektörel
  • Tam Anlamıyla 'Uçan Kaykay' Olan Flyboard Air, Tam 2.2 Km Uçtu!!

Tam Anlamıyla 'Uçan Kaykay' Olan Flyboard Air, Tam 2.2 Km Uçtu!!

0
0
0
0
0
Tam Anlamıyla 'Uçan Kaykay' Olan Flyboard Air, Tam 2.2 Km Uçtu!!
Flyboard Air uçuş rekoru kırıldı. Yeni rekor tam 2.2 Km!
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte piyasaya çıkav hoverboard'lar ve flyboard'lar, uzun zamandır var olan 'uçan kaykaylar' beklentisini bir türlü karşılayamadılar. Süperiletkenlere veya su itiş gücüne ihtiyaç duyan bu sıra dışı sistemler, Flyboard Air'ın ortaya çıkmasıyla birlikte tam anlamıyla gölgede kaldılar.

Flyboard'u geliştiren şirket tarafından üretilen Flyboard Air, önceki modelinden farklı olarak su itiş gücünü kullanmıyor ve dev bir boruya ihtiyaç duymuyor. Hiçbir bağlantısı olmadan uçabilen bu ilginç cihaz, birkaç hafta önce gündemimize gelmişti. Hala geliştirilme sürecinde olan bu cihazı denemekten çekinmeyen Franky Zapata (Flyboard'u ve Flyboard Air'ı üreten Zapata Racing'in kurucusu), Flyboard Air dünya uçuş rekorunu kırmayı başardı.
 

Fransa'da yapılan rekor denemesi, deniz üzerinde gerçekleştirildi. Kıyıdan havalanan ve denizin üzerinden tur atarak yeniden kalkış noktasına dönen Franky Zapata, uçuş süresi boyunca cankurtaranlar tarafından takip edildi. Oldukça hızlı bir şekilde ilerleyen Flyboard Air (Jet Ski'nin hızında) 2.2 Km yol katetmeyi başardı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0