Tamamen Tahtadan Üretilmiş Bisiklet : Boneshaker Big Wheel

0
0
0
0
0
Eğer taşlı ve kötü yollarda bisiklet sürmek istiyorsanız, pedala yüklenebildiğiniz kadar yüklenmeniz lazım. Bu sorun üzerine çözüm bulmak isteyen Ron Schroer bu tarz yollarda kullanabileceğiniz, tasarımıyla fark yaratan bir bisiklet tasarlamış.
Eğer taşlı ve kötü yollarda bisiklet sürmek istiyorsanız, pedala yüklenebildiğiniz kadar yüklenmeniz lazım. Bu sorun üzerine çözüm bulmak isteyen Ron Schroer bu tarz yollarda kullanabileceğiniz, tasarımıyla fark yaratan bir bisiklet tasarlamış. Bisikletin adı ise Boneshaker Big Wheel. Aslında çok fazla bisiklete benzediği söylenmez. ( Daha çok kırkayak gibi bir şey )

Aletin ön tarafında kocaman bir tekerlek var. Geri kalanında ise yürümek için ayakları bulunuyor. Tabii ki Türkiye’de bu aracı kullanmak biraz zor olsa gerek ama tasarımı gerçektende hoş. Aynı zamanda kullanılabilirlik açısından oldukça başarısız. ( Dediğim gibi Türkiye’de zor )Taşlı yolda ne kadar faydalı olacağı da tartışılır, sonuçta tahtadan yapılmış. Bir de yanma tehlikesini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

 

Kaynak : Gizmodo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0