Tarihin İlk Drone Prix Yarışı Dubai'de Düzenlenecek!!

0
0
0
0
0
Tarihin İlk Drone Prix Yarışı Dubai'de Düzenlenecek!!
Dubai "belediyesi" drone yarışları düzenlemek için düğmeye bastı. Dünyanın en büyük drone etkinliği olacak olan bu yarış, ulusal boyuttaki drone yarışlarının ilki olarak kabul ediliyor.
Sadece birkaç senedir piyasada bulunmalarına rağmen son dönemlerin en çok satan teknolojik cihazlarından birisi olmayı başaran drone'lar, yakaladıkları başarının ardından büyük teknoloji firmalarının da bu sektöre katkı yapmasını sağladılar. Kullanıcı sayısı hızlı bir şekilde artan bu sıra dışı ve eğlenceli cihazlar, öncelikle özel uçuş alanlarına ve yasalara sahip oldu. Bu küçük ayarlamalardan sonra günlük yaşantıya uyumlu hale getirilen drone'ların, şimdide kendi yarışlarına sahip olacağı açıklandı.

Aslında drone yarışları düzenleme fikri, yeni üretilmiş bir fikir değil. Ancak önceden bu fikir daha önceden resmi bir şekilde uygulamaya koyulmamıştı ve küçük çaplı, ulusal olmayan yarışlar düzenlenmişti. Eğlence ve zenginliğin bir arada bulunduğu etkinlikleri düzenlemesiyle bilinen Dubai, drone yarışlarına resmiyet kazandırmak adına kolları sıvadı. Tarihteki ilk "Drone Prix" etkinliğini düzenleyecek olan Birleşik Arap Emirlikleri şehri, 100'den fazla drone takımını konuk edecek.

"American Idol-Style" tarzındaki yarışların düzenleneceği Drone Prix etkinliği, en az 100 km/saat hıza ulaşabilen drone'larla gerçekleştirilecek. Elemeler 7 ve 8 Mart'ta başlayacak ve elemeleri geçen 32 takım 11 ve 12 Mart tarihlerinde kozlarını paylaşacak. Birinci olan takıma tam 250.000 dolar ödül var. Toplamda 1 milyon dolar ödülün verildiği yarışma, aşağıdaki reklam videosuyla duyuruldu.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0