Tek Tekerlekli ve Motorlu Kaykay Üretildi!

3
0
0
0
0
Bir mucit, kendinden motorlu tek tekerlekli kaykay üretti.

Teknolojinin gelişimi ile günlük hayatımızda kullandığımız bisiklet,kaykay ve paten gibi araçlar gelişmeye ve kullanıcıların kullanım zevkini arttırmak üzere daha kompleks bir yapıya bürünmeye başladılar. Bu araçlardan en yenisi, klasik kaykay konseptini üst düzey manyetik teknolojisiyle buluşturan ve kaykayın belirli zeminler üzerinde uçmasını sağlayan "Hoverboard".

Kaliforniya'da yaşayan Robert Bigler isimli bir mucit, hoverboard konseptini duymuş ve bu konseptin her alanda kullanılması, yenilikçi olması ve aynı zamanda yeni teknolojilere uyum sağlaması gerektiğini düşünmüş. Bu fikrini biraz daha geliştiren mucit, ortaya çok farklı bir fikirle çıkmış.

Tek tekerlekli kaykayın tanıtım videosu:

Robert'ın konsepti, kaykayda bulunan 4 teker yerine sadece 1 büyük tekerin bulunmasını içeriyor. Bu büyük teker, kişinin üzerinde dengesini sağlayabileceği kadar kalın ve dönüşleri algılayabilecek kadar hassas. Tahmin edebileceğiniz gibi bu şekilde bir kaykayda ayağınızla yerden hız alamazsınız. Bu işlevi gerçekleştirmesi için Robert, kaykaya saatte 26 km hıza kadar çıkabilen bir motor eklemiş.

Kaykayda kişisel tercihleriniz doğrultusunda kullanabileceğiniz birçok LED ışık ve Bluetooth speaker da mevcut. Ayrıca kaykayın kullanıcıya şarj ve sistem durumu gibi bilgiler vermesini sağlayan bir adet LCD ekran da bulunuyor.

Bütün bu özelliklerin yanı sıra kaykayın şarj kapasitesi oldukça fazla. Sadece 16 dakikalık şarj süresi ile kaykay, 16-19 km arasında yol gidebiliyor. Fakat bu aracın ağırlığı 12 kilo olduğu için bütün şarjını gidiş yolunda harcamanızı tavsiye etmem. Hoverboard'un ön sipariş satışları 17 Eylül'de başlıyor.

3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0