Teknoloji Dünyasının Ünlü İsimlerinden 5 Muhteşem Kitap!

2
0
0
0
0
Teknoloji ve iş dünyasına ilgi mi duyuyorsunuz? Microsoft, Google, Facebook ve PlayStation gibi markaların nasıl yaratıldığını merak mı ediyorsunuz? O zaman Bill Gates, Eric Schmidt gibi ünlü isimlerin yazarlığını üstlendiği bu 5 kitabı mutlaka okumalısınız...

Teknoloji ve iş dünyası fırsatlarla, siz fikirlerle dolusunuz... Ya da henüz bir fikriniz yok ama bu alanda kendinize bir ilham perisi arıyorsunuz. Her durumda size yol gösterecek ve cesaretlendirecek deneyimlerle dolu, yaşanmış öyküleri öğrenmeye ne dersiniz?

 Dev Markaların Bugünlere Nasıl Geldiğini Öğrenin!

Teknoloji dünyasının ünlü isimlerinin kaleme aldığı 5 muhteşem kitabı sizler için bir araya getirdik. Kitaplarda Facebook, Google, Microsoft, PlayStation gibi devlerin bugünlere nasıl geldiğini öğrenirken, kendi kişisel gelişiminiz için faydalı birçok bilgiyi de bulacaksınız. Tabii ki, başarı öyküleri kadar başarısızlık öykülerine de bu eserlerde fazlasıyla rastlayacaksınız. Neresinden bakarsanız bakın, beğenerek ve hiç sıkılmadan okuyacağınız kitaplar size büyük fayda sağlayacaktır.

İşte teknoloji dünyasının ünlü isimleri tarafından yazılmış, ufkunuzu açacak 5 muhteşem kitap!
 

 Sony'deki Devrimciler: "Sony Playstation Yapımcıları Dünya Sanal Oyun Piyasasını Nasıl Fethetti?" - Ken Kutaragi

Oldukça uzun bir isme sahip olan kitap, Sony Computer Entertainment CEO'su Ken Kutaragi tarafından kaleme alınmış bir eser. Kitapta özellikle ilk PlayStation çıkmadan önceki dönemi ve Sony ekibinin bu alandaki mücadelesini oldukça beğeneceğinizi düşünüyorum. Sony gibi bir firmada,  "oyun konsolu" fikrini kabul ettirmek, oyun geliştiricilerini PlayStation için oyun üretmeye ikna etmek, Sega gibi döneminin dev konsol üreticilerinden birisiyle rekabete girişmek ve daha bir çok heyecanı bu kitapta bulacaksınız. Açıkçası, ben yıllar önce okurken inanılmaz beğenmiş ve çok zevk almıştım. Bu haberi hazırlarken tekrar okumayı bile düşünmeye başladım. Ledo yayıncılıktan çıkan kitabı internette bulabilirsiniz.

 Önümüzdeki Yol - Bill Gates

Microsoft CEO'su Bill Gates'in 1995 yılında kaleme aldığı bu kitabın normal olarak çağımızın gerisinde kaldığını düşüneceksiniz ancak bu doğru değil. Öyle ki, bugün sahip olduğumuz ancak o tarihte var olmayan birçok şey; örneğin internetin ulaştığı nokta, dijital tv yayınları ya da sosyal ağlar gibi bir çok gelişme kitapta yer alıyor. "Nasıl oluyor?" derseniz size Bill Gates'in aslında bir kahin olduğunu söylebilirim. Şaka bir yana, Gates'in ileri görüşlülüğünü net olarak görebileceğiniz "Önümüzdeki Yol" kitabı size birçok alanda bugün bile ufuk açacaktır. Hatta, sizi heveslendirmek adına kitapta Bill Gates'in ön gördüğü ancak henüz gerçekleşmemiş bazı şeyler olduğunu da söyleyebilirim.

 Sınırıları Zorla - Sheryl Sandberg

Teknoloji dünyasının en güçlü kadınlarından biri olan Sheryl Sandberg, Google ve Facebook'ta üst düzey yöneticilik yapmış bir isim. Kariyerinin Google yıllarından çok Facebook ile tanınan Sandberg, adeta bu markayla özdeşleşmiş durumda. Kitabında özellikle teknoloji ve iş dünyasına adım atmak isteyen kadınları cesaretlendirecek fikirler sunan yazar, örnekler ve anektodlarla zenginleştirdiği kitabında akıcı bir dil ile size hitap ediyor. Herkesin fazlasıyla bir şeyler bulabileceği bu kitap şahsen benim de tekrar okuma listemde. 

 Google Nasıl Yönetilir?

Google İcra Kurlu Başkanı Eric Schmidt ve Ürünlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jonathan Rosenberg'in kaleme aldığı "Google Nasıl Yönetilir?" giderek büyüyen dev bir şirkette işlerin nasıl yolunda götürüldüğüne dair ipuçlarını bize sunuyor. Açıkçası, henüz okuyamadığım ancak okuma listemin en üst sırasında bulunan bu kitabı gözüm kapalı önerebilirim, çünkü yazarları dev şirketin en tepedeki isimleri. Kitapta iş ve teknoloji dünyasına yönelik çok önemli fikirleri ve ilham alabileceğim görüşleri bulabileceğimize eminim.

 Nasıl Steve Jobs Olunur?

Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ın hem yaşam öyküsü, hem de kişiliği çok konuşuldu, çok tartışıldı. İki sinema filmi, belgeseller, yazı dizileri ve yazılmış onlarca kitap derken Jobs'ın mirası çok çabuk tüketildi. Buna rağmen, efsane CEO'nun kişiliği ve mesleki başarısı birçok kişiye "gerçekten" ilham olmaya yetecek kadar çok done içeriyor. Yüksek teknolojiyi tasarım, marka ve moda ile harmanlayan ünlü ismin, kişisel özelliklerini nasıl bir şirket felsefesi haline getirdiğini Wired dergisi haber editörü Leander Kahney'ın kaleminden çıkan "Nasıl Steve Jobs Olunur?" kitabında bulabilirsiniz. Steve Jobs hakkında daha önce yayınlanan filmleri izlemiş, kitapları okumuş olsanız bile bu kitapta farklı bakış açılarını bulabileceğinizi söyleyebilirim.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0