Teknolojiyle Sporun Birleştiği, Geleceğin Dövüş Sporu: Unified Weapons Master!

0
0
0
0
0
Teknolojiyle Sporun Birleştiği, Geleceğin Dövüş Sporu: Unified Weapons Master!
Unified Weapons Master, teknolojik bir zırh giyerek dövüşlerin yapıldığı, yeni ve oldukça eğlenceli bir spor.
Yüzlerce spor dalının bulunduğu bir dönemde yaşıyoruz. İnsanların gelişmesi ve yılların geçmesiyle birlikte değişim gösteren bu dallara her sene yenileri ekleniyor veya var olanlar gelişiyor. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte farklılaşmaya başlayan spor dallarına, teknolojiyle iç içe olan, son derece eğlenceli yeni bir dal daha eklendi: Unified Weapons Master.

Unified Weapons Master, yani kısaltılmış ismiyle UWM, sporcuların zarar görmediği fakat dövüş üzerine kurulu olan spor dallarından birisi. Temel olarak silahlı dövüş sanatları üzerine kurulu olan UWM, sporcuların son derece dayanıklı zırhlar giymesini de kapsıyor. Karbon fiberden üretilen bu zırhlar, aynı zamanda çok hafifler ve sporcuların hareketini engellemiyorlar. Bu zırhlar sayesinde birbirlerine kılıç ve sopa gibi ciddi boyutlarda zarar verebilen silahlarla saldırabilen sporcular, zırhlarındaki sensörler sayesinde kaliteli bir şekilde dövüşüyorlar. Her zırhta 52 tane bulunan sensörler, vuruşun şiddetini ölçmek için kullanılıyor.
 

Şiddet ölçümünü değerlendiren ve direkt olarak ana işlemciye aktaran sensörler sayesinde sporcuların sanal sağlık değerleri görüntülenebiliyor ve o round'u kimin kazandığı belirleniyor.

Bu senenin sonlarına doğru Avustralya'da resmi olarak başlayacak olan UWM, 2017 senesinde Amerika'ya ve diğer ülkelere yayılacak. Oldukça güzel bir spor dalı ve eğitim tekniği olan UWM, şimdiden birçok askeri birliğin dikkatini çekti. Bazı ülkelerin askeri eğitim amacıyla zırhlardan sipariş ettiği biliniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0