Xiaomi'nin Telefon Kutularından Şarj Cihazı Çıkmayabilir!

0
0
0
0
0
Xiaomi'nin CEO'su Lei Jun, Weibo'dan takipçileri ile konuşurken, şarj cihazlarının çevreyi kirletenlen faktörlerden biri olduğunu ve ilerida telefon kutularından şarj cihazı çıkmayabileceğini söyledi.
Akıllı cihazlar ile gelen şarj aletleri gelecekte ortadan kalkabilir. Uzak doğunun parlayan yıldızı Xiaomi'nin CEO'su Lei Jun, şirketin gelecekteki telefonlarının kutusunda bir şarj cihazı olmayacağını doğruladı.

Fakat bu haber sadece Xiaomi ile alakalı değil. Zira diğer telefon üreticileri de yavaş yavaş kulaklıklarını kutulardan kaldırmaya başlamıştı. Böyle giderse yakında şarj cihazları da gidebilir. (Kullanma kılavuzunu kaldırsınlar okumuyoruz zaten)

Çin'in sosyal medyadaki en büyük ismi Weibo'da konuşan Lei Jun, şarj aparatlarının çevre kirliliğine katkıda bulunduğunu ve fazlalıkları ortadan kaldırma gereksinimi duyduklarını söyledi. Bu sözler aslında maliyeti düşürmek için atılmış bir adımı örtbas etmek için sarf edilmiş olabilir. Eğer böyle bir adım atılırsa tüketiciler Snapdragon kullanan cihazlarda bulunan Quick Charge teknolojili şarj aletlerinin ucuzlamasını talep edebilirler.

Xiaomi zaten çevresine göre ucuz bir marka iken bu kısıtlamayı yaparsa daha da ucuzlayabilir. Sonra şarj cihazı satarak yine aynı parayı kazanabilir. Lei Jun'un açıkladığı bu tavır Xiaomi dışındaki markaların fiyatlarını ne kadar etkiler bilmiyoruz. Fakat fiyatlar aynı kalıp bu eksiltme yapılırsa tüketicinin tepesinin tası atabilir. Peki sizce bu eksiltme gerçekten çevre koruma projesinin bir parçası mı yoksa maliyet azaltma projesinin bir parçası mı? Konuyla ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0