Telefonunuz Çalındığında Yapmanız Gerekenler

0
0
0
0
0
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu telefonları çalınan vatandaşların mağduriyetini engellemek için bilgi ve ihbar merkezinin aranması çağrısında bulundu . 24 saat hizmet veren sisteme 0312 294 94 94 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu telefonları çalınan vatandaşların mağduriyetini engellemek için bilgi ve ihbar merkezinin aranması çağrısında bulundu . 24 saat hizmet veren sisteme 0312 294 94 94 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

Konuyla ilgili istenmeyen bir durumla karşılaşmanız halinde yapmanız gerekenler oldukça basit. Çağrı merkezine vereceğiniz IMEI numarası (*#06# tuşlayarak öğrenebilirsiniz), kimlik bilgileri ve telefonunuzu en son kullandığınız tarih mağduriyetinizin giderilmesi için yeterli. Böylece iletişime kapattıracağınız cihazın başkasına ait SİM kartla kullanılması engellenmiş oluyor. Ayrıca cihazın üzerinde bulunan kendi SİM kartınızın kullanılmasını engellemek için de GSM operatörünüzü arayıp hattınızı kapattırmanızda fayda var.Telefon bulunduğunda ise önceden hangi yöntemle kapattırdıysanız tekrar o yöntemi kullanarak telefonu kullanıma açmanız gerekiyor. BTK’nın açıklamalarına göre 2014’te bilgi ve ihbar merkezine gelen çağrılar sayısı ortalama 35 bin civarında.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0