Telefonunuz İçin En İyi 10 Araç Şarj Cihazı

1
1
0
0
0
Araçlarımızda sık sık kullanmaya başladığımız şarj cihazları arasında sizler için en iyileri olabilecek 10 adet şarj cihazı.
Mobil cihazlar her geçen gün daha da üstüne koyarak ilerliyor gelişiyor. Ancak hala çözülmeyi bekleyen ve çoğumuzun canını sıkan bir sorun var; batarya ömrü.

Her ne kadar mobil cihazlar eşsiz özelliklerle dolu olsa da o batarya süresi hiçbir zaman yeterli olmuyor. Tabi teknolojinin gelişim hızını göz önünde bulundurursak, yakın bir zamanda batarya konusunda da istediğimiz ilerlemeyi kaydedeceğimizi düşünüyoruz. Ancak şu an için telefon şarj etmede USB'den başka çıkar yolumuz yok.Hepimiz muhtemelen kendi telefonlarımızla beraber gelen orjinal şarj aletlerini kullanıyoruz ki bu şarj aletleri telefonlarımız için en uygun olanlarıdır. Fakat iş, farklı ve olabildiğince hızlı bir şarj aletine geldiğinde her cihaz bu konuda verimli olmuyor. Özellikle arabalarda kullandığımız şarj aletleri bu konuda ciddi sorunlar çıkartabiliyor.

Bu sebeple hala USB şarj aletlerine ihtiyacımız olduğu bu dönemde işinizi görebilecek ve araçlarınızda kullanabileceğiniz piyasanın en iyi USB araç şarj aletleri listesini sizlerle paylaşmak istedik.

 

 1- TYLT RibbnBu ufaklığın canlı rengine ve sevimli görüntüsüne aldanmayın. Yaklaşık bir metre uzunluğa sahip TYLT,iki adet 2.4A çıkışa sahip. Hem micro USB hem de standart USB şarj seçeneği sunan TYLT'nin micro USB fiyatı 39.99, standart USB çıkışlı fiyatı ise 49.99 dolar.

 

 2- Xentris


Dış görüntü olarak oldukça sıradan bir görünüme sahip olan Xentris buna karşılık aslında kendini belli etmeyen bir canavar. Qualcomm'ın Quick Charge 2.0 (hızlı şarj) teknolojisine uyumlu olan Xentris, hem micro hem de standart USB çıkışını barındırmakta. Fiyatı 34.99 dolar.

 

 3- Anker


Bazı durumlarda -mesela arkadaşlarınızla birlikte seyahat ederken- sadece bir araç şarj aleti yeterli olmayabilir. İşte bu gibi durumlarda devreye 4 adet çıkışı olan Anker giriyor. Üstelik bu portlar toplamda 48W gönderebiliyor. Tüm portları 2.4A olan Anker'in fiyatı 14.99 dolar.

 

 4- Ventev Dashport q1200


Çalışma prensibi olarak oldukça basit olan Ventev Quick Charge 2.0 özelliğine sahip ve telefonunuzu en hızlı şekilde şarj edebileceğiniz cihazlardan biri. Fiyatı 19.94 dolar.

 

 5- Motorola TurboPower 


Motorola'nın kendi telefon serilerinin çoğunda Quick Charge 2.0 özelliği bulunduğundan, şirket yaptığı araç şarj aletinde de bu özelliğe önem vermiş. TurboPower hemen hemen tüm mobil cihazlarla kullanılabiliyor. Fiyatı 29.99 dolar.

 

 6- Aukey CC-T1

 
Aukey piyasada oldukça nadir rastlanan bir özelliğe sahip. Şarj cihazında hem normal, hem de Quick Charge 2.0 çıkışı bulunmakta. Fiyatı 16.99 dolar.

 

 7- Incipio


Bu alet ilk etapta sadece iPhone ve iPad'ler için geliştirilmiş. Cihazın üstünde kendiliğinden var olan iPhone ve iPad'ler için çıkış kablosu mevcut. Ancak isteğe göre USB girişi de bulunmakta. Fiyatı 39.99 dolar.

 

 8- Vano


Listemizde bulunan bir başka 4 çıkışlı şarj aleti daha. 4 çıkışa toplamda 6.8A sağlayan Vano'nun fiyatı 14.95 dolar.

 

 9-Back To The Future Flux Capacitor


Bu cihaz tamamen 'geek' olarak tabir edebileceğimiz arkadaşlara yönelik. İki farklı çıkışa sahip görsel olarak müthiş duran bu aletin fiyatı 24.99 dolar.

 

 10- R2D2


Yine bir başka 'geek'lere hitap eden şarj aleti. Star Wars'ın sevimli robotu R2D2 ile telefonunuzu şarj etmek isterseniz 39.99 doları gözden çıkarmanız gerekmekte. Bu aletin de iki adet USB çıkışı var.

Listedeki cihazların çoğu (hatta sanırım hepsi) ülkemizde bulunmuyor. Ancak tüm ürünler Amazon'dan tedarik edilebilir (zaten verdiğimiz fiyatlar da Amazon satış fiyatları).

Kaynak: PhoneArena
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0