• Anasayfa
  • Sektörel
  • Telefonunuzdan Kontrol Edilebilen Kameralı Gelişmiş Kapı Kilidi: Nucli!

Telefonunuzdan Kontrol Edilebilen Kameralı Gelişmiş Kapı Kilidi: Nucli!

0
0
0
0
0
Telefonunuzdan Kontrol Edilebilen Kameralı Gelişmiş Kapı Kilidi: Nucli!
Nucli isimli bir akıllı kilit, evinizin kapı kilidinin yerini alabilmesinin yanı sıra parmak izi okuma, görüntü kaydedebilme, uzaktan kontrol edilebilme gibi birçok özelliğe sahip.
Gelişen teknolojiyi en rahat ve güvenli hissettiğimiz alanlara, yani evlerimize uyarlayarak evlerimizde daha güvenli, daha pratik bir şekilde yaşamamızı sağlayan firmalardan birisi olan Westinghouse, her evde olması gereken bir "akıllı kilit" projesini tanıttı. "Nucli" adındaki bu akıllı kilit, takıldığı tüm kapıların kamera ile görüntülenebilmesini, uzaktan erişilebilmesini (kilidin açılması veya kapanması gibi) ve parmak izini tanıyabilmesini sağlıyor. Sıradan bir kilide göre çok daha gelişmiş ve marifetli olan Nucli, sahip olduğu özelliklerden ötürü apartman dairesi veya müstakil ev farketmeksizin her türlü evde kullanılabiliyor. 3200 mAh batarya sayesinde çalışan Nucli, bu büyük batarya miktarı sayesinde uzun süre kullanılabiliyor.
 

Nucli'nin kullanım şekli oldukça basit. Son derece pratik olan bu akıllı kilit, yerleştirildiği kapıları kullanıcının istediği şekilde parmak iziyle, şifreyle, kablosuz cihazla veya akıllı telefonla açılmak üzere kilitliyor. Sadece kullanıcı tarafından belirlenen şifrelerle, parmak izleriyle veya akıllı telefonlarla açılabilen Nucli, eve girmeye yetkisi olmayan misafirlerin sesli not bırakmasını da sağlayabiliyor. Yetkili birisi tarafından uzaktan kontrol edilebilen ve eve giriş-çıkışları kaydeden Nucli, bu özellikleri sayesinde evinizin siz yokken bile güvenli olmasını sağlayabiliyor.

İlk olarak Indiegogo üzerinden destekçilerinden bağış toplamak amacıyla tanıtılan Nucli Smart Lock, bir ay içerisinde toplaması gereken miktarın %263'ünü toplamayı başardı ve üretimine başlandı. Ürünün sitesine buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0