Televizyonlarda Siber Güvenlik Uyarısı!

1
0
0
0
0
Yeni nesil akıllı televizyonların sahip olduğu özelliklerden dolayı güvenlik amaçlı önlemler, bu cihazlarda da önemli hale geldi.
Televizyon bir çağın en önemli buluşlarından birisi. Görüntüyü direkt olarak bir noktadan başka bir noktaya aktaran bu cihazlar, veri aktarımında yeni bir sistem kullandığı için çoğu cihazın atası sayılabilirler.

Yeni nesil televizyonlar, internete bağlanabiliyor ve (örneğin) Android işletim sisteminin kendilerine uyarlanmış versiyonuyla telefon ve tabletlerimizin yaptığı neredeyse herşeyi yapabiliyorlar. Bu tabi ki çok iyi. Fakat cihazların internete girebildiğinde dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı savunmasız olduğunu unutmamak gerekiyor.Siber korsanlar, internete bağlı olan bu cihazlara internet üzerinden ulaşıp siz farkında olmadan gizliliğinizi tehlikeye atacak şeyler yapabiliyor, hatta televizyonunuz üzerinden girilmiş olan bütün sitelerdeki bilgilere ulaşabiliyorlar. Bunlara kredi kartı bilgileri de dahil.

Peki bu tarz olaylardan nasıl korunabiliriz? Özel hayatınızı tehlikeye sokacak durumlardan sakınmak için kullanmadığınız takdirde cihazın mikrofonunu kapatın. Kamerasını da bir bant kullanarak kapatın böylece cihaza zarar gelmeden olası bir saldırıyı önleyebilirsiniz. Cihaza sadece güvenliğinden emin olduğunuz depolama birimlerini bağlayın. Uygulama ve program gibi şeyleri sadece güvenilir ve televizyonun işletim sisteminin kullandığı sitelerden indirin. Bu tarz olayların yaşanması çok düşük bir ihtimal olsa da yaşandığı zaman kullanıcının hayatına ciddi boyutlarda zarar verebilecek sorunlar doğuruyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0