• Anasayfa
  • Sektörel
  • Termal Kamera Görüntüleri, Profesyonel Bisikletçilerin Motor Kullandığını Ortaya Çıkardı!

Termal Kamera Görüntüleri, Profesyonel Bisikletçilerin Motor Kullandığını Ortaya Çıkardı!

1
0
0
0
0
Termal Kamera Görüntüleri, Profesyonel Bisikletçilerin Motor Kullandığını Ortaya Çıkardı!
Sürekli olarak dopinglerle anılan profesyonel bisiklet yarışları, şimdi de motor kullanıldığı iddialarıyla gündeme geldi.
2010 senesinde YouTube'da yayınlanan bir video, bisikletlerin ve profesyonel yarışçıların ne kadar kolay bir şekilde hile yapabileceğini gözler önüne sermişti. Bu videoda bisiklete takılan motorun ne kadar etkili olabileceğini gösteren ve motor takılmasının ne kadar kolay olduğunu gözler önüne seren birçok detay bulunmaktaydı. Videonun yayınlanmasının ardından profesyonel bisiklet yarışlarına şüpheyle bakmaya başlayan yetkililer, U-23 Cyclo-cross World Championships yarışmasında motor kullanan bir bisikletçiyi yakalamayı başardılar. "Femke Van den Driessche" isimli profesyonel sporcunun kullandığı bisiklet yarış sırasında devrilmiş olmasına rağmen ilerlemeye devam etmişti ve bu görüntüler arkada yer alan bisikletçi tarafından kayıt altına alınmıştı.
 

(Motorlu bisikletlerin anlatıldığı video)


(Motorlu bisikletin kendi kendine gittiği an)

Olayın yaşanmasının ardından yarışa katılan tüm bisikletleri araştıran yetkililer, motor kullanan yarışmacıya rastlamadıklarını ve bu durumun tek seferlik olduğunu bildirmişlerdi. Ancak yeni yayınlanan termal kamera görüntüleri bunun tam aksini söylüyor.

Fransız bir televizyon kanalı (Télévisions Stade 2) tarafından elde edilen termal kamera görüntüleri, uzmanların yorumlarıyla birlikte yayınlandı. Termal kamera görüntülerinde de görebileceğiniz renk dağılımı, bisikletin arka kısmında küçük bir motorun yer aldığını gözler önüne seriyor. Yayınlanan videodaki uzmanların söylediği şeyler de bu motorun orada olabileceğini destekler nitelikte.
 

Kaynak: Fittish 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0