Tesla, Elektrikle Çalışan 2.5 Milyon C99 Araç Üretecek

1
0
0
0
0
Tesla Motors CEO’su Elon Musk, Automotive News World kongresinde elektrikli araba Model X hakkındaki sorulara yanıt verdi. Araç hakkında çalıştıklarını ve tek bir model ile sınırlı kalmayacaklarını belirten Musk, projenin talepler doğrultusunsa ilerleyeceğini belirtti.
Tesla Motors CEO’su Elon Musk, Automotive News World kongresinde elektrikli araba Model X hakkındaki sorulara yanıt verdi. Araç hakkında çalıştıklarını ve tek bir model ile sınırlı kalmayacaklarını belirten Musk, projenin talepler doğrultusunda ilerleyeceğini belirtti.

Elon Musk'ın yaptığı açıklamada 2025 yılına kadar senede birkaç milyon elektrikli araba üretmeyi hedeflediklerini söyledi. Eğer hedeflerini gerçekleştirebilirse şirketin çok büyük oranda kara geçeceğini ve piyasaya yön verebileceklerini belirten Musk, 2020 yılına kadar tam 2.500.000 aracın piyasaya çıkacağını açıkladı.Eğer başarılı CEO’nun iddiaları gerçekleşirse yakın zamanda benzine talep büyük ölçüde azalacak ve daha sağlıklı bir dünyada yaşama imkanına sahip olacağız. Kaynak
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0