• Anasayfa
  • Sektörel
  • Tesla'nın Powerwall Cihazına Güçlü Bir Rakip Çıktı: Orison!

Tesla'nın Powerwall Cihazına Güçlü Bir Rakip Çıktı: Orison!

0
0
0
0
0
Temiz enerji kullanımını hedefleyen ve çeşitli şekillerde enerji depolamak amacıyla kullanılan Powerwall, kendisine Kickstarter'dan çıkma bir rakip edindi.
Tesla'nın tanıttığı ilginç ürünlerden birisi olan Powerwall, temiz enerji kullanımını sağlayan ve oldukça yararlı olan cihazlardan birisi. Tesla'nın evlerdeki Güneş panelleriyle ortaklaşa çalışması ve evin durumu hakkında bilgi alması amacıyla üretmiş olduğu Powerwall, enerji kesintisinin yaşandığı zamanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz cihazlardan birisi. Tesla'nın su geçirmez ve değişken hava koşullarına dayanıklı olarak ürettiği Powerwall, isminden de anlayabileceğiniz gibi duvarlara yerleştirilebilen ve gerektiğinde cihazlarını (buna Tesla'nın otomobilleri de dahil) şarj eden bir sistem.

Özelliklerinden ötürü oldukça pahalı olan Tesla Powerwall, 3000 (7 kWh) ve 3500 (10 kWh) dolarlık iki farklı modele sahip. Powerwall'ın yüksek fiyatı onun satış miktarını düşürdü ancak bu cihazda gelecek gören bir girişimci, kendi ürettiği ve Powerwall'ın rakibi olarak değerlendirilebilecek bir cihazı satışa sunmaya hazılanıyor.Eric Clifton isimli girişimcinin başında olduğu ekip tarafından üretilen Orison, Powerwall'ın yapabildiği herşeyi yapabiliyor. Evde kullanılan enerjinin ölçümünü yapan, evde bulunan cihazlara enerji sağlayabilen ve hatta enerji depolamak amacıyla kullanılabilen Orison, Wi-Fi bağlantısını kullanarak kendi cloud sistemine bağlanıyor ve enerjinin depolanması için günün en iyi zamanı hesaplıyor.Kickstarter'da bağış toplamaya başlamasıyla birlikte 250.000 dolar toplamayı başaran Orison, hedefinin 5 katına çıkabilmiş ve böylece hızlı üretime geçmiş. Powerwall'a göre çok daha ucuz olan Orison, 1600'e ve 1950 dolara iki farklı modele sahip. Ucuz olan modeli duvara monte ediliyor, pahalı olan ise bir vazo görünümüne sahip. Her iki modelde de 2.2 kWh'lik bataryalar bulunuyor ve bu bataryalar 1.7 kWh'lik enerji akımı verebiliyor.

Kaynak: Gizmodo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0