• Anasayfa
  • Sektörel
  • Tim Cook, Steve Jobs'ın Ölüm Yıldönümü İçin Bir Mektup Yazdı!

Tim Cook, Steve Jobs'ın Ölüm Yıldönümü İçin Bir Mektup Yazdı!

0
0
0
0
0
Apple'ın kurucularından Steve Jobs'ın ölüm yıldönümünün ardından şirketin yeni CEO'su Tim Cook, bir mektup yazdı.
Apple dünyanın en değerli markası olma ünvanına sahip. Şirketin bu ünvanı elinde tutması, şu an sahip olduğu reklam değerinden dolayı çok zor değil. Fakat bundan yıllar önce şirketi bugün bulunduğu konuma getiren kişiler, yani şirketin kurucuları, bugün sahip oldukları konuma ve rahatlığa sahip olabilmek adına oldukça çalışmışlar. Şirketin kurulumunda payı olan ve Apple'ı "Apple" yapan iPhone'ların ilk tasarımcısı Steve Jobs, 2011 senesinde hayatını kaybetti.

Ünlü iş adamının bugün ölüm yıl dönümü, yani 5 Ekim. 5 Ekim tarihleri 2011 senesinden beri Steve'i asla unutmayan ve her fırsatta adının geçmesini sağlayan Apple tarafından oldukça önemsenir. Steve Jobs'ın bu ölüm yıldönümünde ise şirketin şu an başında bulunan CEO Tim Cook, Steve'i anlattığı ve aralarındaki ilişkiden bahsettiği bir yazıyı ünlü The Telegraph gazetesinde yayınlattı. Mektubun başında bulunan "Team" kelimesinden anlaşılabileceği gibi Tim Cook bu mektubu tüm Apple çalışanlarına yazmış.Tim Cook'un yayınlanan mektubun bir bölümünde Steve'den şöyle bahsediliyordu; "Bugün Steve'in ölümünden tam 4 sene geçmiş oldu. Bu tarihte insanlık bir yenilikçi kaybetti, Apple ise liderini, akıl hocasını ve çoğumuz iyi bir arkadaşımızı... Steve mükemmel birisiydi ve öncelikleri her zaman basit şeylerdi. Herşeyden önce en çok ailesini severdi, Apple'ı severdi ve onunla birlikte bişeyler başarabilmek için çok çalışan kişileri severdi. Onun ölümünden beri her sene, burada bulunanlarla Steve ile aynı işi yapmamızın ne kadar özel bir ayrıcalık olduğunu paylaşıyorum."

Tim Cook mektubun bitiş paragrafında şu sözlere yer verdi; "Steve'in yapmış olduğu işi devam ettirdiğiniz ve onun kim olduğunu, ne için mücadele ettiğini hatırladığınız için sizlere teşekkür ederim." Tim Cook'un yazdığı bu mektubu okumak, Steve Jobs'ı anmamız için oldukça güzel bir yöntem. Ayrıca eski ve yeni iki CEO arasında böyle güzel bir ilişkinin bulunması da oldukça hoş.

Kaynak: AppleInsider 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0