Tim Cook: ''Surface Book Kullanıcıyı Yanıltan Bir Ürün''

1
0
0
0
0
Etliye sütlüye karışmayan bir isim olarak bilinen Tim Cook, Surface Book üzerinden Microsoft'a güzel bir taş attı.
Apple'ın 12.9-inç büyüklüğündeki dev tableti iPad Pro, resmi olarak satışa sunulmuş, hatta ülkemizde de piyasaya çıkacağı tarih ve fiyat da belli olmuştu (bu haberimizden ulaşabilirsiniz).

İşte bu tabletin tanıtımı kapsamında küçük çaplı bir tanıtım turu düzenleyen ve bizzat kendi bu tura katılan Tim Cook, hem yeni tabletleri hakkında, hem de bu tablet sektöründeki en büyük rakipleri Microsoft hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Yeni iPad Pro hakkında konuşan Cook, tabletlerinin pek çok kullanıcı için laptop ve masaüstüne bir alternatif olacağını ve çoğu kullanıcının ilk tercihi haline geleceğini dile getirdi (gerçi iPad Pro hakkında yapılan incelemeler, henüz cihazın laptop'ların yerini alma konusunda hazır olmadığı yönünde ancak bunu zaman gösterecek).iPad Pro, tablet, klavye ve özel kalemi ile piyasadaki en güçlü rakibi Surface Book'a oldukça benzerlik göstermekte. Ancak Cook, pek Surface hayranı sayılmaz. Zira Cook'un bu tur kapsamında Surface hakkında söyledikleri pek Microsoft cephesini sevindirecek yönden değil. ''Surface çok fazla şeyi yapmak için çok fazla çabalayan bir ürün. Hem iyi bir tablet, hem de iyi bir notebook olmaya çalışıyor. Ancak ikisinde de başarılı olamıyor. Yani olayı biraz aldatmaca diyebiliriz''. Evet, Cook'un Surface hakkında görüşleri bu şekilde.

Aslında bu tarz sert cümleleri Cook gibi birinden duymak pek alışık olduğumuz bir durum değil. Hele ki zamanında Microsoft ile ilişkileri sorulduğunda ''gayet iyi'' yanıtını vermiş bir adam olunca. Ancak Cook, tablet-laptop karışımı cihazlar konusunda anlaşılan oldukça sert görüşlere sahip. Çünkü daha önceden de bu cihazlar için ''buzdolabı ile tost makinesini bir araya getirerek yeni bir cihaz oluşturabilirsiniz, fakat bu durum muhtemelen kullanıcıların hoşuna gitmez'' yorumunda bulunmuştu.Tabii bir de işin savunma kısmı var. Şöyle ki; Cook tablet-laptop karşımı bu cihazları sevmediğini dile getiriyor. Bir diğer yandan da iPad Pro'yu tanıtıyor. Ancak Cook'a göre, iPad Pro asla bir hibrid cihaz olarak değerlendirilmemeli. Çünkü iPad Pro, işlemcisininde donanımsal özelliklerine kadar tablet tabanlı bir cihaz (en azından Cook'un görüşü bu yönde). Bakalım Cook'un bu çıkışının ardından Microsoft cephesinden bir yanıt gelecek mi?

Kaynak: TheVerge
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0