Tokyo Polisi, Drone ile Drone Avlayacak!

0
0
0
0
0
Tokyo'da polisler, son dönemlerde gördüğümüz en enteresan uygulamalardan birine imza atıyor.
Bildiğiniz gibi son yılların en popüler ürünleri drone'lar. Sayıları her geçen gün artan ve çeşitli amaçlar ile kullanılan drone'lar, her ne kadar eğlence bazlı da olsa, bazen önemli derecede tehlike arz edebiliyor.

Bunun en önemli örneklerinden biri, geçtiğimiz günlerde Tokyo'dan gelmişti. Şehirdeki Japonya başbakanlık ofisinin çatısında bulunan bir drone'un radyoaktif madde taşıyor oluşu, gerekliği güvenliğin sağlanması adına polisi de harekete geçirdi.



Parklarda ve şehrin belli bölgelerinde drone'ların uçurulmasının yasaklanmasının ardından, beklenildiği gibi bu yasağın ihlali de devam ediyor. Hal böyle olunca da polis, radikal bir karar alarak, görülmemiş bir çözüme başvurmayı seçti. Drone'u drone'la yakalamak (iti ite kırdırmak gibi birşey oldu bu).

Tıpkı balıkçıların avlanma esnasında kullandıkları ağa benzeyen bir ağ ile donatılmış özel polis drone'ları, şüpheli görünen drone'un peşine düşerek bir güzel yakalıyor. Drone'un üstünde bulunan kamera da, cihazı kullanan polise eş zamanlı görüntü sağlayarak yakalama işlemi konusunda kolaylık sağlıyor.
 
Tokyo polisinin yaptığı açıklamaya göre bu tarz drone'ların sayısı arttırılacak. Piyasanın yeni yetmesi olan drone'lar, daha şimdiden avlanmaya başladı. Bakalım daha neler göreceğiz?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0