Steve Jobs ve Larry Page ile Çalışmanın Farkı Ne?

3
1
0
0
0
"iPod'un babası" olarak bilinen Tony Fadell hem Apple kurucusu Steve Jobs hem de Google kurucusu Larry Page ile birlikte çalışmış bir isim. Tony Fadell'a göre bu iki isimle çalışmanın farkı ne?
Teknoloji dünyasını takip edip Tony Fadell ismini duymamak olmaz. Yine de bu ünlü ismi tanımayanlar için kısa bir hatırlatma yapalım… 90’lı yılların sonunda online market tabanlı bir dijital müzik çalar fikri ile Apple’ın kapısını çalan Fadell, 2001 yılında iPod’un ortaya çıkmasını sağlayan isim. Bu nedenle kendisine “iPod’un babası” yakıştırması yapılan Fadell uzun yıllar Apple merkezinde Steve Jobs ile çalıştı.

 Önce Apple, Ardından Nest ve Google

Ardından Apple’dan ayrılan ve akıllı ev sistemi geliştiricisi Nest şirketini kuran Tony Fadell’ın Google kurucusu Larry Page ile tanışması da bu girişimi sayesinde oldu. Google tarafından Nest’in 2014 yılında satın alınmasıyla bu şirkete geçen Tony Fadell, Steve Jobs ile çalışmanın yanına bir de Larry Page gibi büyük bir ismi ekledi. Business Insider sitesine verdiği mülakatta her iki iş deneyimine de değinen Fadell iki ünlü isimle çalışmanın arasındaki farka da değindi.

 Jobs'tan Pazarlama, Larry'den İleri Görüşlülük!

Jobs ile 10 yıl kadar çalıştığını vurgulayan Fadell, ünlü CEO’dan pazarlama ve ürün tasarımı hakkında çok fazla şey öğrendiğini belirtiyor. Larry Page ve Sergey Brin’in sadece en üstün kişiler ile çalıştığını vurgulayan Fadell, özellikle Larry’nin ufkun arkasını gözetlemekteki ve oradaki görünmeyeni bulup çıkarmaktaki yeteneğinin kendisini çok etkilediğini söyledi. Herkesten önce oraya erişip, onu bulup çıkarmaya çalışmasının daha önce bu denli görmediği bir deneyim olduğunu belirten Fadell, bunun kendisinin gözlerini açtığını belirtiyor. Steve Jobs ile daha mükemmele erişme, özellikle tasarımda en iyiye ulaşma yolunda kazanılan deneyim, Larry Page'de henüz keşfedilmeyeni keşfetmeye odaklanmış görünüyor. İki CEO'nun çalışma tarzında görülen farklılıkların ortak noktası ise ortaya gerçekten iyi ve işe yarar bir şeyler çıkartma arzusu.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0