Toshiba, VAIO ve Fujitsu Birleşmeye Karar Verdi!!

3
1
0
0
0
Toshiba, VAIO ve Fujitsu bilgisayar üretiminde zirvede olabilmek adına güçlerini birleştirecek ve tek bir marka üzerinden üretim yapacak.

Durumu iyi olmayan bilgisayar üreticilerinden birisi, VAIO, daha iyi bilgisayar üretebilmek ve yeni müşteriler kazanabilmek adına başka bir firmayla güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Bloomberg'i bu olayın haberdar eden bilgisayar üreticisi, sektörde zar zor tutunan ve hatta bilgisayar üretmeyi durduracağı bile söylenen Toshiba ile güçlerini birleştirdiğini açıkladı. İkilinin güç birleşiminin netlik kazanmasının ardından Fujitsu tarafından da yapılan açıklamayla ortakların sayısı üçe yükseldi ve üç büyük markanın birleşerek, tek bir marka üzerinden bilgisayar üreteceği kesinleşti.

Lenovo, Dell, HP gibi güçlü bilgisayar üreticilerinden geri kalmamak adına güçlerini birleştirdiklerini, böylece müşterilerine çok daha iyi hizmet sunacaklarını bildiren Toshiba, VAIO ve Fujitsu, öncelikle Japonya'nın lideri olmayı hedefliyorlar (üç firmanın da Japonya'da kurulduğu düşünülürse gayet normal bir hedef).Sektörde yaşanan bu hareketlilik, bundan birkaç ay önce lider bilgisayar üreticilerinin büyümeye gitmesiyle başlamıştı. Dell, Lenovo ve Hp, bilgisayar üretimine yoğunlaşacaklarını bildirmiş ve sektörün tek lideri olabilmek adına çalışmalara başlamışlardı. Bu durum da Toshiba gibi firmaların batmanın eşiğine gelmesine neden oldu. Toshiba birkaç ay önce yaklaşık 7800 çalışanını işten çıkartmak zorunda kalmıştı ancak görünüşe göre Japon firma hala pes etmiş değil.

Kaynak: TheVerge 

3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0