Toshiba, PC Pazarından ‘Komple’ Çekiliyor!

1
0
0
0
0
PC dünyasının son yıllardaki kayıp şirketlerinden olan Toshiba, bazı sağlam kaynaklardan alınan haberlere göre PC pazarından tamamıyla çekilmek için işlemlere başlamış durumda.
Toshiba, 2014 yılında PC pazarından yavaş yavaş çekileceğine dair ilk sinyalleri vermiş ve 900 çalışanını işten çıkarmıştı. WSJ’ın (Wall Street Journal) haberine göre şirket bu sefer PC pazarından tamamen çekilmek için adımları atmış durumda. Başta Japon şirket Fujitsu olmak üzere bazı yabancı şirketlerle de devir konusunda görüşmeler yaptığı belirtilen Toshiba’nın hangi departmanlarının devredileceği konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Bunun dışında Toshiba yaptığı anlaşma ile sensör birimini Sony’ye devretti. Zaten mobil dünyasının en büyük sensör üretici şirketi konumunda olan Sony, Toshiba’nın da sensör birimini alarak küresel çaptaki pazar payını %30 seviyesine çıkardı. Bu satın alma işleminin ardından Toshiba’nın 50 bin metrekarelik üretim tesisi ve burada çalışan 1100 çalışanı, bundan sonra Sony Semiconductor Corporation adıyla üretime devam edecek. 


1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0