Toyota, 3D Yazıcılarla Yeni Araba Üretimine Başladı

2
0
0
0
0
Toyota'nın yapmış olduğu son çalışmalardan biri olan i-Road arabaları, Open Road projesi doğrultusunda konsept arabalar kervanına katıldı.
3D yazıcılar yavaş yavaş hayatımıza girdi fakat biz ne olduğunu anlamadan hayatımızın en önemli araçlarından bir tanesi olma yolunda hızla ilerliyor. Bu ilerleme ise hiç durmayacak gibi gözüküyor.

3D yazıcıların hızlı ilerlemesi, bu yazıcıları bizler için önemli bir noktaya getiriyor. Toyota gibi bir şirkette bunun önemini farketmiş olsa gerek ki, bu sektörden faydalanmak için ilk adımlarını attı. 3D yazıcılar kullanılarak üretilen bu arabalar, Japonya yollarında test sürüşleriye birlikte yollara çıktı.

Geleceğin arabaları olarak tanıtılan arabaların en büyük amacı trafik sorununu ortadan kaldırmak. Open Road ( Açık Yol ) projesi çerçevesinde oluşturulan bu dar arabaların bir çok parçası 3D yazıcılar ile basılmış.Öncelikle Japonya’da hayata geçmesi beklenen bu projenin dünya üzerindeki bir çok noktada trafik sorununu için önemli bir çözüm olabilir. 

Üstü kapalı bir motorsiklete benzeyen i-Road'lar, tek kişilik olmasına rağmen oldukça kullanışlı. Şirketin asıl isteği araba kullanmayı bir çile halinden çıkartıp, eğlenceli bir hale getirmek.Japonya’da test sürüşlerine de çıkan araba halk tarafından çok sevilmiş gibi gözüküyor. Kullanıcıların yapmış olduğu yorumlardan, aracın başarılı bir çalışma gösterdiğini söyleyebiliriz.Kaynak: 3DPrint
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0