Trende iPhone'unu Şarj Etti, Gözaltına Alındı!

0
0
0
0
0
Siz siz olun, telefonunuzu ulaşım araçlarında şarj etmeden önce iki kere düşünün.
Yolculuk ettiğimiz araçlarda (otobüs, feribot vs.) şarj bulduğumuz zaman affetmeyiz. Hemen telefonu takar, yol boyunca keyifle internete girer, zaman geçiririz. Zaten özellikle şehirler arası otobüslere ya da feribotlara priz konulmasındaki amaç, genel olarak bu sebepledir. Ancak sanıyoruz İngiltere'de durum farklı.

Hackney Wick istasyonundan trene ebinen Robin Lee isimli vatandaş, iPhone'unun şarjının azalması üzerine, trende gördüğü bir prizi cihazı şarj etme amacı ile kullandı. İşte ne olduysa bundan sonra oldu.

Trende görev yapan ve kontrol amaçlı dolaşan bir polis memuru, Lee'nin trendeki prizi şarj amaçlı kullandığını farketti. Ardından da bu durumu diğer memur arkadaşlarına rapor etti. Camden Road istasyonuna gelindiğinde trenden indirilen Lee, kendisini bekleyen polisler tarafından gözaltına alındı ve araca bindirildi. Oldukça şaşıran Lee, ne olduğunu anlayamadan kendini karakolda buldu. Daha sonrasında ise, Lee'nin orada olmasına neden olan saçma şey ortaya çıktı. Robin Lee, telefonunu şarja taktığı için kaçak elektrik kullanma suçu sebebilye göz altına alınmıştı. Neye uğradığını şaşıran Lee, bir süre gözaltında tutulduktan sonra ise serbest bırakıldı.Belkide hayatının en ilginç tecrübesini yaşayan Lee, olayın oldukça saçma olduğunu ve neden tutuklandığını hala anlayamadığını söylemekte. Acaba iPhone sahibi olan Lee, Android fanatiği olan bir polise mi çatmıştı orasını bilemeyiz. Ancak durum oldukça garip.

Kaynak: CNet
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0