Tüm Zamanların En Etkileyici 50 Teknolojik Ürünü!

5
1
1
1
0
Dünyaca ünlü Time dergisi, tüm zamanların en etkileyici 50 ürününü belirledi. Hangi efsaneler bu listede yer aldı, gelin birlikte göz atalım.
Dünyaca ünlü Time dergisi tarafından, en etkileyici 50 teknolojik ürün belirlendi. Çoğu tanıdık isimlerden oluşan listede neler yok ki? Bilgisayarlardan cep telefonlarına, giyilebilir teknolojik ürünlerden, oyun konsollarına kadar aklınıza gelebilecek her türlü elektronik cihaz listede yer aldı.

 En Etkileyici 50 Teknolojik Ürün!

İsterseniz söz fazla uzatmadan bu büyük listeye hızlıca bir göz atalım... Aşağıda ayrı başlıklar altında sıralanmış ürünler, listede en çok gözümüze çarpanlardan oluşuyor. Time tarafından seçilen 50 ürünün tamamını haberimizin altında yer alan tam listede bulabilirsiniz...

 iPhone

İlk kez 2007 yılında tanıtılan iPhone, gerçekleştirdiği akıllı telefon devrimi ile Time'ın listesine ilk sıradan girmeyi başarmış.


 

 Sony Walkman

Listenin 4. sırasında tanıdık bir isim daha, bir döneme damgasını vuran taşınabilir kaset çalar Sony Walkman yer alıyor. 

 Nintendo GameBoy

Nintendo'nun ikonik el konsolu GameBoy listede 16. sırada yer alıyor.

 TomTom

Yolda birine adres sorma geleneğini sona erdiren navigasyon cihazı Tomtom listede 22. sırada.

 Commodore 64

80 kuşağının gözleri dolacak... Evet, Commodore'un efsane bilgisayarı(!) listede 26. sırada.

 PlayStation

Sony'nin bir çağı kapıtıp bir çağı açan devrimsel oyun konsolu PlayStation listede 31. sırada yer alıyor.

 Wii

Bir diğer Nintendo konsolu Wii ise PlayStation'ın hemen altında, 32. sırada bulunuyor.

 Nokia 3210

Bizim için efsane 3310 olsa da Time editörleri reyizin küçük kardeşini listeye almış. Nokia 3210, 34. sıradan listeye girmiş


 

 Apple iBook

İlk modelleri ülkemizde pek bilinmez çünkü o yıllarda Apple markası bu kadar kitleselleşmemişti ve niş bir kitleye hitap ediyordu. 90'ların sonlarına damga vuran iBook'un sonraki kasaları ülkemizde de satıldı. iBook'un listedeki sıralaması ise 38.


 

 Oculus Rift

Sanal gerçeklik devrimine kapı aralaması beklenen ürün olan Oculus Rift, listede 39. sırada yer alıyor. Bu cihaz aynı zamanda listenin en yeni cihazları arasında.

 Raspberry Pi

Tek kart bilgisayar Raspberry Pi de bu listeye girmeyi hak eden genç ürünlerden birisi. Raspberry Pi listenin 45. sırasında yer alıyor.

 Google Glass

Google'ın gözlüğü istenilen olgunluğa henüz ulaşmasa da Time editörlerini etkileyen ürünler arasında. Cihaz listenin son sırasında yer alıyor.Tüm liste (sırasıyla): Apple iPhone, Sony Trinitron, Apple Macintosh, Sony Walkman,  IBM Model 5150, Victrola Record Player, Regency TR-1 Transistor Radio, Kodak Brownie Camera, Apple iPod, Magic Wand, Canon Pocketronic Calculator, Philips N1500 VCR, Atari 2600, US Robotics Sportster 56K Modem, Nintendo Entertainment System,  Nintendo Game Boy, IBM Selectric Typewriter, Motorola Bravo Pager,  JVC VideoMovie Camcorder, Motorola Droid, IBM Thinkpad 700C, TomTom GPS, Phonemate 400 Answering Machine, BlackBerry 6210, Apple iPad, Commodore 64, Polaroid Camera, Amazon Kindle, TiVo, Toshiba DVD Player, Sony PlayStation, Wii, Jerrold Cable Box, Nokia 3210, HP DeskJet, Palm Pilot, Motorola Dynatac 8000x, Apple iBook, Oculus Rift, Sony Discman D-50, Roku Netflix Player, Fitbit, Osborne 1, Nest Thermostat, Raspberry Pi,  DJI Phantom, Yamaha Clavinova Digital Piano, Segway, Makerbot Replicator, Google Glass.
 
5
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
1
1
0