Turkcell, Superonline Markasını Kaldırıyor mu?

0
0
0
0
0
Turkcell kanadından gelen son haberler, şirketin Superonline hizmetini de bundan sonra Turkcell adıyla devam ettireceği yönünde.
Webrazzi’nin elde ettiği bilgilere göre Turkcell yakın bir zamanda Superonline ve Turkcell isimlerini bir araya getirerek yalnızca ‘Turkcell’ ismini kullanacak. Şirket tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı fakat Turkcell’in bir süredir Superonline müşterilerine ‘Turkcell müşterisi statüsü’yle teknik destek sağladığı belirtiliyor. 

Bu konudan önce şirketin yalnızca Turkcell’liler için özel eğitim platformu olan Dijital Akademi içeriklerinin Turkcell Superonline müşterilerinin kullanımına açılması da böyle bir hamlenin gelme ihtimalini güçlendiren durumlardan bir tanesi. Bunun dışında dün gelen güncellemeyle Turkcell Hesabım mobil uygulamasının Superonline hesaplarını içermeye başlaması, şirketin ciddi ciddi bu markayı kullanmayı bırakacağını gösteriyor.Turkcell’in bu hamlesi, bana Türk Telekom’un yaptığı hamleyi hatırlattı. Bildiğiniz üzere Türk Telekom bünyesinde faaliyet gösteren GSM operatörü Avea’nın ismi yakın bir zaman önce kullanımdan kaldırılmış, bunun yerine yalnızca Türk Telekom ismi kullanılmaya başlanmıştı. 

Marka isimlerinin birleştirilmesi kullanıcılar için pek bir şey ifade etmeyecek olsa da şirket içindeki faaliyetlerin tek koldan yönetilmesi, Turkcell’in daha sağlıklı veriler elde etmesi açısından oldukça önemli olacak. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0