• Anasayfa
  • Sektörel
  • Türkiye Telefon Üzerinden Sosyal Medya Kullanımında Dünya 2.si Oldu!

Türkiye Telefon Üzerinden Sosyal Medya Kullanımında Dünya 2.si Oldu!

0
0
0
0
0
Yapılan son araştırmalara göre Türkiye, telefon üzerinden sosyal medyayı en çok kullanan 2. ülke.
Teknolojinin bize sunduğu imkanlardan biriside mesafelerin iletişim üzerindeki etkisini kaldırması oldu. Şu an dünyanın diğer ucundaki arkadaşınızı veya "abinizi" istediğiniz an arayabiliyorsunuz ve eş zamanlı iletişim kurabiliyorsunuz. Bu teknolojiye uzun süredir sahibiz. İletişimin şu an en gelişmiş olduğu teknoloji "sosyal medya".

Herhangi bir insanla herhangi bir zaman diliminde karşılaşabileceğiniz, konuşabileceğiniz ve bu olaya dünyada bulunan diğer bütün insanların da dahil olabileceği sosyal medya, iletişim çağının temel teknolojisi. Sosyal medya, yeni nesil telefonların da çıkışıyla birlikte en gencinden en yaşlısına kadar herkesin dahil olduğu ve kullandığı bir teknoloji haline geldi.OECD, bu kadar kullananı olan sosyal medya kullanıcıları hakkında bir araştırma yapmış; sosyal medya mobil cihazlar üzerinden acaba hangi ülkede daha çok kullanılıyor? Digital Economy Outlook 2015 raporunda belirtilen bu araştırmanın sonuçlarına göre Türkiye hiçte tahminimizi şaşırtmamış.

Nüfusunun %55'inin mobil cihazlar üzerinden sosyal medya kullandığı Meksika, %50 orana sahip Türkiye'yi geçerek araştırmada 1. sıraya sahip olmuş ve bize de 2.lik kalmış. OECD'nin raporunda sonunca sırada ise %10 kullanımla Finlandiya bulunuyor.Aylık ortalama 364 dakika telefonla konuşma süresine sahip olan Türkiye, bu konuda Avrupa birincisi. Cep telefonu abone sayısı şaşırtıcı biçimde 70 milyonun üzerinde olan ülkemiz, cep telefonu kullanımı konusunda diğer ülkelere göre (özellikle Avrupa ülkeleri) çok yüksek istatistiklere sahip.

2015 yılı Nisan ayı rakamlarına göre Türkiye'de bulunan bütün hanelerin %96.8'inde cep telefonu bulunuyor. Bu istatistikleri iyi yada kötü yorumlamak sizlere kalmış fakat belirtmekte fayda var, hiçbir şeyin fazlası iyi değildir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0