Türkler Youtube'a Dava Açtı

0
0
0
0
0
Türkler Youtube'a Dava Açtı
Bütün dünyada sanatçıların telif haklarını ödeyen YouTube, Türk sanatçıların hakkını vermeyince, Türk sanatçılar video paylaşım sitesine dava açmaya başladı. Davalar sürerken şu ana kadar 145 bin eser Youtube' dan kaldırıldı.
Bütün dünyada sanatçıların telif haklarını ödeyen YouTube, Türk sanatçıların hakkını vermeyince, Türk sanatçılar video paylaşım sitesine dava açmaya başladı.
 

 Toplam Ödenmeyen Telif 36 Milyon Lira!


Bütün dünyada sanatçıların telif haklarını ödeyen Youtube, Türk sanatçıların hakkını vermeyince, Türk sanatçılar video paylaşım sitesine dava açmaya başladı. Davalar sürerken şu ana kadar 145 bin eser Youtube' dan kaldırıldı.
 

 Eserleri Yasaklayacağız!


Youtube, aşağı yukarı 7 yıldır Türkiyede faaliyette olmasına rağmen müzik eseri sahiplerine telif ödemeden korsan bir yayın olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Eser sahipleri meslek birliği MSG’nin girişimleriyle telif haklarının ödenmesi için YouTube ile müzakerelere başlandı. Müzakereler sonucu YouTube’un uzlaşma konusunda olumlu adım atmadığını ve 11 bin Türk sanatçının telif haklarının ödenmediği belirten MSG Genel Sekreteri Av. Dr. Barış Şensoy “YouTube’a ihtar gönderdik. Eserleri kaldırmaya başladılar. Ya anlaşacağız ya da eserlerin kullanılmasını yasaklayacağız” dedi.
 

 Youtube Korsan Yayın Yapıyor!


Youtube’un resmi kanallarında 4 milyardan fazla eserlerden en ufak bir gelir elde edilmediğini söyleyen Barış Şensoy; “Ayrıca MSG olarak Turkcell, TTnet, itunes, Avea ile anlaşarak teliflerini toplayıp üyelerimize dağıtıyoruz. Bu durum aynı zamanda telif ödeyen kullanıcılar için de haksız bir ortam. Youtube tam anlamı ile korsan yayın yapıyor, bu korsanlığa bireysel kullanıcılar da farkında olmadan yardım ediyor” dedi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0