Türksat 4B Uydusu Haziran'da Uzaya Fırlatılıyor

0
0
0
0
0
Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül’ün açıklamasına göre Türksat 4B uydusu haziran ayında uzaya fırlatılacak. Yapılan açıklamada uydunun hem internet fiyatlarını düşüreceği hemde şu anki kapasiteyi arttıracağı belirtildi.
Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül’ün açıklamasına göre Türksat 4B uydusu haziran ayında uzaya fırlatılacak. Yapılan açıklamada uydunun hem internet fiyatlarını düşüreceği hemde şu anki kapasiteyi arttıracağı belirtildi.

Japonya'daki Mitsubishi Electric firmasının Kamakura'daki uydu üretim merkezinde 4 Haziran 2014'te yapımı tamamlanan uydunun en kısa zamanda işleme geçmesi için çalışmalara başlandığını söyleyen Gül, uydunun fırlatacağı Kazakistan'ın Baykonur Uzay Üssü'ndeki proton roketinin, 16 Mayıs'ta Rusya'nın haberleşme uydusunun fırlatılması esnasında patladığını ve bundan dolayı uydu fırlatma işlemlerinin durdurulduğunu açıklamalarına ekledi. Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatılacak olan Türksat 4B uydusu başarılı bir sonuç elde edebilirse tüm Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Türk Cumhuriyetlerini kapsayacak. Yaklaşık 5 ton ağırlığına ve 9 kilovat elektrik enerjisi gücüne sahip olan uydunun manevra ömrü 30 yıl olacak ve televizyonların canlı yayın geçişlerinde aktif olarak rol alacak. Uydunun yüksek hızlı internet hizmeti sağlayacağını da unutmadan söyleyelim. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0